Özel Haber

ALKIŞLAR BU KOROYA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Kent Konseyi'nin destekleriyle, şehrin dezavatanjlı mahallelerindeki okulların müdürleri ve öğretmenlerinden destek alınarak oluşturulan çocuk korosu ilk konserini verdi.

ALKIŞLAR BU KOROYA
15-06-2022 15:29
Gaziantep

“Çocuğa dokunmak ülkeye dokunmaktır” İlkesiyle düşünüp çiçekten binlerce meyve toplamak amacı ile yola çıkan "Nar Çiçeği" platform kurucuları önemli bir başarıya imza attı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ile GESOB iş birliğiyle başlatılan gönüllülük esasına bağlı platformda önemli bir noktaya gelindi. "Nar Çiçeği" Platform kurucu üyelerinden Belgin Özsönmez, "Çocuğa dokunmak ülkeye dokunmaktır” İlkesiyle düşünüp çiçekten binlerce meyve toplamak amacı ile yola çıktık. Şehrimizin dezavatanjlı mahallelerindeki okulların müdürleri ve öğretmenlerinden destek alarak koromuzu kurduk" diye konuştu.

ÇOCUK KOROSU FESTİVAL PARKA GELEN MİSAFİRLERİ COŞTURDU

Gaziantep'te dezavantajlı bölgelerde yer alan okulların müdür, müzik öğretmeni ve öğrencilerinden oluşturulan koro verdiği konser ile misafirlerine güzel ve keyifli bir akşam yaşattı. "Nar Çiçeği" platform kurucu üyelerinden Belgin Özsönmez,  bu yolda bize inanan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığına, Gaziantep Kent Konseyine, GESOB yönetimine, okul idarecilerine özveri ile çalışan müzik öğretmenlerimize sunucumuz ve işaret dili eğitimcimize, Gaziantep Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Görevlisi koromuzun şefi Adil Çete’ye konservatuar saha gönüllerimize teşekkürler edip” öğretmenler yükselen yeni nesil sizin eserinizdir diyen başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğiliyorum" şeklinde konuştu.

BU KOROYU AYAKTA ALKIŞLIYORUZ

Dezavantajlı bölgelerde yer alan okulların öğrenci ve müzik öğretmenleri tarafından oluşturulan koronun verdiği konser daha şimdiden büyük ilgi gördü. Dezavantajlı mahallelerden Şehit Yusuf Erin Orta Okulu, Güneş Ortaokulu Ömer Sabriye Ersoy Ortaokulu, Aydınlar Ortaokulu, TOBB Fen Lisesi, Şehit Ersin Yıldırım Ortaokulu, Servi Erdemoğlu Ortaokulu Ömer Seyfettin İmam Hatip Ortaokulu, Ali Süzer İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu, Fehmi Kasapoğlu ilkokullarının müzik ögretmenleri ve müdürleri ile çalışarak Adil Çete yönetmenliğinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Kültür Daire Başkanlığının, Gaziantep Kent Konseyi'nin, Gaziantep Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Birliği'nin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile NAR ÇİÇEKLERİ çocuk korosu konseri izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Koordinasyonda emek veren Esin İncioğlu, Tekin Özgül, Münevver Erpolat, Belgin Özsönmez, Ş.Mehmet Doğru, Gonca Kılıç'a teşekkür edildi.

Yapılan açıklamada okulların değerleri öğretmenleri Özge Akkın, Esra Geçer, Ayşegül Arslanargun, Eda Gezgin, Nurdan Meral Karadağ, Zişan Gülhan, Şeyda Çınar Karaca, Elif Davdav, Nevin Kılınç, Gülten Şahin, sunucu ve işaret dili eğiticisi Ceren Kuyucu ve Adil Çete'ye katkılarından dolayı teşekkür edildi.   

EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Kent Konseyi Samet Bayrak ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı emeği geçen öğretmenlere plaket ve çiçek takdim ettiler. "Nar Çiçeği" Platform kurucu üyelerinden Belgin Özsönmez, "Siz kıymetli velilerimiz bizlere güvenip çocuklarınızı emanet ettiniz. Emanetiniz emanetimizdir gözünüz arkada kalmasın. Ve sevgili Nar Çiçeği çocuk korosunun evlatları hayatınızdan müziğin sezinizde hayalleriniz olsun değerli misafirlerimizin  alkışlarımızın çocuklarınız için ne kadar değerli olduğunu tahmin edemezsiniz iyi dinletiler. 9 okul 206 öğrenci 10 öğretmen 10 ‘larca Nar Çiçekleri gönüllümüzün emekleriyle hazırlanan muhteşem bir konsere şahitlik ettiler" şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER