USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Güncel

TARİH YAZACAĞIZ

TARİH YAZACAĞIZ

TARİH YAZACAĞIZ
02-04-2023 23:43
Doğru Yolda siyasete başlayan 28. Dönem İYİ Parti Gaziantep milletvekili aday adayı Seyhun Bozdağ HAKİMİYET GAZETESİ’ ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman’ı  ziyaret eden Bozdağ, gündeme dair önemli  bilgi paylaşımlarında bulundu.
Bozdağ’ın  gazetemize yaptığı gündem konuları: Tarım ve hayvancılık, yerli tohum, sağlık sistemindeki sorunlar, eğitim ve mesleki eğitim sorunları, genç beyin göçü, adalet ve hukuk sitemine karşı oluşan güvensizliğe  olup gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ sözlerine şöyle devam etti;
“İHRAÇ EDERKEN İTHAL EDEN DURUMUNA GELDİK”
“Geçmişte ürettiği birçok ürünü ihraç eden Türkiye şimdilerde pek çok kalemi ithal ediyor. Yani kendi kendine yetebilen bir ülke konumundan ithalata yoğunlaşılıyor. Üreticimiz tohumda dışa bağımlı hale geldiğinde, tarımda dışa bağımlı hale geliyor. Yani bağımsızlığını yitiriyor. Postalların yerini ithal tohumlar alıyor. Atalık tohumları yasaklayanlar, yabancı tohumların, yurdun her karış toprağını ele geçirmesine izin verenler, yerli ve milli olamaz. 
Kırsal alanda depremin yarattığı en önemli etki, bitkisel üretime yönelik makine ve ekipman hasarları dışında hayvancılık alanında görülüyor.
Depremin gıda krizini tetikleme riskine dikkat çekerek, “Yanlış tarım politikaları, derinleşen ekonomik kriz, iklim olaylarının tarımsal üretime olumsuz etkileri nedenleriyle yaşanan gıda krizi ve yüksek gıda enflasyonuna depremin etkilerinin eklenmemesi için somut kamucu tarım ve kırsal kalkınma politikaları gerekir” dedi.
“YARGIYA GÜVEN KALMADI”
"Yargıya güven artık bitti. Yargı yok, hukuk da yok, adalet de. Bu kavramları artık unuttuk.  Türkiye'de yargının sorunları var. Yargının sorunları olunca, vatandaşta da bir güvensizlik oluşuyor. “
MESLEK LİSELERİ CANLANDIRILMALI
“Nitelikli iş gücüne sahip olmanın yolu ise iyi planlanmış mesleki eğitimle mümkündür. Mesleki ve teknik eğitim bu açıdan gelişmekte olan ekonomiler için hayati önem arz etmektedir. Türkiye, gelişmekte olan sanayisinde istihdam etmek için nitelikli işgücü sıkıntısı çekmektedir Bu sıkıntının nedeni Türk Mesleki ve teknik eğitim sisteminin gerek ortaöğretim gerekse de yüksek öğretim düzeyinde karşı karşıya olduğu sorunlardır. Son zamanlarda giderek artan genç beyin göçü de dikkat çekilmesi gereken diğer önemli bir sorunumuzdur“
SAĞLIK SİSTEMİ ALARM VERİYOR
“Türkiye’nin sağlık sistemi dört koldan çökme işaretleri veriyor. Hastaneler, giderek artan taleplere yanıt veremez hale gelmiş durumda. Suriye kökenli değil de, Türk vatandaşı iseniz işiniz zor. Randevu almak zor. Gittiğiniz randevuya vaktinde girebilmek zor.
Çalışan iseniz, izin saatinde gittiğiniz hastanede o saatler arasında randevunuz bile olsa tedavi görmeniz hemen hemen imkansız. Şehir hastaneleri iyi ama giderek artan talep karşısında çaresizler.”
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?