REKTÖR SİYASETÇİYE FARKLI DEVLETİN VALİSİNE FARKLI

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Aydın, Gaziantep Valisi Davut Gül'ün yurt inşaatı gezisi sırasında ki tavırlarıyla ülke gündemine oturdu. Rektör Aydın'ın elleri arkadan bağlı Vali ile çekilen fotoları tepki topladı.
REKTÖR SİYASETÇİYE FARKLI DEVLETİN VALİSİNE FARKLI

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Aydın, kampüs içerisinde inşaatı devam eden kız yurdu projesinde incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül'ün yanında elleri arkadan bağlı bir şekilde fotoğraflandı. Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'a koltuğunu verip, yanında el pençe divan duran Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Aydın'ın bu tavrı tepki çekti. Rektör Aydın'ın aynı şekilde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ziyaretinde de ellerinin arkadan bağlı olduğu görüldü. Yaşanan bu durum nedeniyle Gaziantep Üniversitesi Rektörü Aydın, yaygın basının gündemine oturdu.

SİYASETÇİYE EL PENÇE DURAN REKTÖR

Bir süre önce Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Arif Özaydın, 4 Şubat 2021'de üniversiteyi ziyaret eden AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'u koltuğuna ‘Buyur' ederek brifing vermiş, bu arada ellerini sık sık kavuşturarak, adeta el pençe divan durmuştu. Kurtulmuş'un yanında el pençe duran Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, iki yıl önce temeli atılan ana kampus içindeki bin 400 yatak kapasiteli kız öğrenci yurtlarında  inceleme yapan Gaziantep Valisi Davut Gül'ün YURT-KUR yetkililerinden bilgi alması sırasında ellerini arkasına bağladı. Bir siyasi karşısında el pençe divan duran rektörün, ilde devleti temsil eden ve nezaketiyle tanınan Vali Davut Gül'ün yanında ise elleri arkada durması tepkiyle karşılandı.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE "TUHAF" BİR REKTÖR

Göreve geldikten sonra tepki çeken söylem ve hareketleriyle adı sıkça kamuoyu gündemine gelen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Seyirtepe'deki Atatürk Anıtı'nı aylarca onarıp yerine konulmaması, öğrencilerin günlük ihtiyaçlarını giderdikleri çarşı için kapatma kararı verip, tepkiler üzerine dönüş yapması, 1 yılda 3 genel sekreter değişimi ile 9 dekanın istifa etmesindeki etkisi, kampus içindeki yüzlerce fıstık ağacının kesimi, tepki gördüğü için iptal edilen adrese teslim kadro ilanıyla gündeme gelmişti. Rektör Özaydın, “Öğrencilere okey salonu yapma müjdesi vermesi” İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreninde, “Ticaret yapın, paranız olmazsa namaz kılamazsınız”, “Bana kalsa Kilis'in yanında bir kent kurar Suriyelileri oraya taşırım” gibi eleştiri konusu olan açıklamalarıyla konuşulmuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
23.09.2021

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin