USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

DEPREM, SAĞLIK VE HEMŞİRELİK” SEMPOZYUMU

- SANKO ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENECEK SEMPOZYUMDA, DEPREM NEDENİYLE YAŞANAN AKUT VE KRONİK SAĞLIK SORUNLARININ YÖNETİMİNE KATKI SAĞLAYACAK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ TARTIŞILACAK

DEPREM, SAĞLIK VE HEMŞİRELİK” SEMPOZYUMU
04-06-2023 14:40

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Hemşirelik Bölümü tarafından “Deprem, Sağlık ve Hemşirelik” konulu sempozyum düzenlenecek.

SANKO Üniversitesi Hastanesi Anadolu Toplantı Salonunda 7-8 Haziran 2023 tarihlerinde düzenlenecek sempozyumun açılış konuşmalarını Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, SBF Dekanı Prof. Dr. Türkan Pasinlioğlu ve SBF Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nimet Ovayolu yapacak.

Deprem nedeniyle yaşanan akut ve kronik sağlık sorunlarının yönetimine katkı sağlamak, bu süreçte olumsuz etkilenen hemşirelik eğitimine yönelik çözüm önerilerinde bulunmak ve klinisyen hemşirelerin yaşadığı güçlükleri tartışmak amacıyla düzenlenen sempozyumda, birçok il ve deprem bölgesinden öğretim üyeleri konuşmacı ve oturum başkanı olarak paylaşımda bulunacak.

Sempozyumun ilk gününde “Sık Görülen Kronik Hastalıkların Deprem Sürecinde Yönetimi” ve “Enkaz Altında Kalan Kişilerin Sık Karşılaştığı Problemler”, ikinci gününde ise “Depremde Özel Gereksinimi Olan Gruplar”, “Depremin Sağlıklı Bireylere Etkileri”, “Depremin Hemşirelik ve Eğitime Etkileri” konuları ele alınacak.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
06.02.23
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler