YEŞİL MAVİYLE BULUŞUYOR

YEŞİL MAVİYLE BULUŞUYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeşili maviyle buluşturacak “Vadi Alleben Park Yeşil ve Sosyal Donatı Alanı” çalışmalarında sona gelindiğini duyurdu. Şahin, 300 bin metrekare alanda uygulanan projes için 120 milyon lira harcandığını dile getirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent genelinde yeşil alanların artırılmasına yönelik önemli çalışmalara imza atıldığını duyurdu. "Vadi Alleben Park Yeşil ve Sosyal Donatı Alanı" projesinin başarılı bir şekilde tamamlanacağını dile getiren Şahin, "‘Yeşil Antep’ e yakışır yaklaşık toplam 600 bin metrekare, içinde de 1 buçuk kilometre kanal hattının olduğu Vadi Alleben’ i yapıyoruz" diye konuştu.

"BU ÇALIŞMALARIN HEPSİ BÜYÜK BİR TASARIM
UFUK, VİZYON, GAYRET VE AŞK İLE OLUYOR"

“Yeşili mavi ile insanı su ile buluşturacağız” şeklinde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Alleben’de ayaklarımızı suya koyup, suyla buluştuğumuz bir çocukluğumuz vardı. Seul’de benzer bir uygulama var ve şimdi bu gördüğünüz 1 buçuk kilometrelik kanalda GASKİ bütün altyapı çalışmasını tamamladı. Arıtması, akışı, cazibesi, terfisiyle tamamen suyun yeşille, insanın suyla buluştuğu çok güzel bir mekan olacak. İçinde bahçelerimiz yer alacak. Japon, Çin, Osmanlı, Hollanda ve Antep bahçesi olacak. Bize ait renkler ve bitkilerin olduğu bir bahçemiz olacak. İnsanlarımıza ‘Uzaklarda arama buraya gel’ diyeceğiz. Bunların hepsi büyük bir tasarım, ufuk, vizyon, gayret ve aşk ile oluyor. Sezonu kaçırmadan, halkımıza burayı kazandıracağız. Ailesi ile buraya gönül rahatlığı ile gelebileceği Vadi Alleben’de buluşturacağız" şeklinde görüş belirtti.

YEREL SEÇİM BEYANNAMESİNDE YER ALAN PROJE TAMAMLANIYOR

31 Mart 2019 Yerel Seçim beyannamesinde yer alan projelerdeki biri olan Vadi Alleben Projesi için çalışmalar aralıksız sürüyor. “Çocuk, Genç ve Aile Dostu” olacak Şahinbey ilçesine bağlı Yamaçtepe Mahallesi’nde bulunan park, içinde yer alan tesisleriyle Gazi şehirlileri, yeşil ve suyu buluşturacak. Toplamda 600 bin metrekare olacak projenin 190 bin metrekaresi yeşil alanın ilk 270 bin metrekarelik alanında her yaştan vatandaşın kendine uygun bir faaliyet bulabileceği hem dinlenip hem de eğleneceği birçok aktivite ve sosyal faaliyet barındıran bir alan oluşturulacak. Gazi şehirliler içerisinde survivor parkurları, okçulukla paintball alanı ve çok amaçlı spor sahaları barındırırken ayrıca Gaziantepliler, Osmanlı bahçesi (Cennet Bahçesi), Çin bahçesi, Japon ve Zen bahçesi, Rönesans/Barok bahçeleri ve Hollanda bahçesi ve bitki kuleleri içerisinde Alleben Deresi kenarında keyifli bir gezinti yapabilecekler.

MACERA PARKI GENÇLERE HİTAP EDECEK

Vadi Alleben içerisinde yaklaşık 40 bin metrekarelik alana konumlandırılacak Macera Adasında; hava bisikleti, serbest düşüş, 15 buçuk metrelik yüksekliğinde macera kulesi ve parkurlar, zipline, dev salıncak, survivor parkuru, çocuk macera oyun alanı, okçuluk alanı ve paintball alanı olması düşünüldü. Huzur ve yeşilin hâkim olduğu noktalarda ise tüm vatandaşların doğa içerisinde sessiz bir ortamda şehrin tüm stresinden uzak bir şekilde kitap okuyabilmeleri adına 1 kitap evi ile 1 piyano evi planlandı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
18.07.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin