Burç Ormanı'nda korkutan yangın

Burç Ormanı'nda korkutan yangın

Gaziantep Burç Ormanı'nda yaşanan yangın paniğe neden oldu. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yangının başladığı alanda incelemelerde bulunurken, Vali Gül yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alındığını duyurdu.

YANGIN KISA SÜRE İÇERİSİNDE KONTROL ALTINA ALINDI

Yangının kontrol altına alındığını duyuran Vali Gül, sosyal medya hesabından, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını belirterek, "Gaziantep Burç Ormanlarında yaklaşık bir saat önce başlayan yangın kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının sebebi araştırılmaktadır. Geçmiş olsun" dedi.

VALİ GÜL GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte söndürme çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Gül yaptığı açıklamada, "İlk ihbarı saat 14.40'da aldık. Gaziantep Burç ormanlarında yangın meydana geldi. Şimdilik 10-15 hektar yandı. Önemli kısmı örtü yangını. Ekiplerin erken müdahalesi yangının yayılmasını engelledi. Ormanlar Gaziantep’te çok az, her bir ağacımız bizim için çok kıymetli. Çok büyük geçmiş olsun" dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
18.07.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin