Bir kap yemek ve su

Bir kap yemek ve su

Hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerine çıktığı şu günlerde en büyük zorluğu da yine sokak hayvanları yaşıyor. Su bulamadıkları için sokak hayvanlarının hayatlarını kaybettiğini söyleyen Canlı Hayati İyileştirme Derneği (CAHİDE) yetkilileri, “Sokak hayvanları için yetkili kurumlardan destek bekliyoruz. Su verelim sokak hayvanlarımız susuzluktan ölmesin” şeklinde konuşarak toplumun genelini uyardılar.

“İSTEĞİMİZ SADECE SU VERİLSİN”

Organize Sanayi Bölgesi’nde konuşlandırılan sokak hayvanlarının susuz kalarak telef oluşuna dikkat çeken ve yetkililere seslenerek sokak hayvanları için su talebinde bulunan dernek yetkilileri, “Biz CAHİDE olarak her zaman sokak hayvanlarımızın yanındayız. Bu sıcak havada sokak hayvanlarının en fazla ihtiyaç duyduğu ve bulamadığı için de hayatlarını kaybettikleri gerekçe suyun olmayışı. Biz bu konuda her gün Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne su taşıyoruz kendi imkanlarımızla. Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ile görüştük. Belediye barınakları yetkilileri ile görüştük. Bu sokak  hayvanlarının biran önce suya kavuşturulması gerekiyor. Nasıl ki bizler gölge yerde sıcaktan bunalıyorsak açık alanda güneş altında sokak hayvanları da can çekişiyor. Lütfen duyarlı olalım diyorum. Kurumların bu görevi üstlenmesi gerekiyor. Bu alanlarda sokak hayvanlarımızın sulanması gerekiyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde ağaçlar çimler zaten her gün sulanıyor. İstiyoruz ki sulama tankerleri oraya kadar gelince bu sokak hayvanlarının barınakları da o mevkie çok yakın. Bu araçlar buralara gelip sokak hayvanlarının da barınaklarına su bıraksınlar” şeklinde görüş belirttiler.

“HERKES EVİNİN ÖNÜNE BİR KAP SU KOYSUN”

Sokakta kalmış hayvanlar için vatandaşlardan da duyarlılık beklediklerinin altını çizen yetkililer, “Yine vatandaşlarımıza da sokak hayvanları konusunda duyarlılık düşüyor. Herkes en azından kapısının önüne bir kap su koysun. Sokak hayvanlarımız göz göre göre telef oluyorlar. Bu bir hassasiyet meselesidir. Parklarda olduğu gibi evlerimizin önünde de su bulunduralım” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
20.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin