AK PARTİ BU İŞTEN ‘HAZ’ DUYMUYOR

Ak Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulunda Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Mehmet Haz, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde istifa etti. İstifa dilekçesi karar defterine işlenen Haz o günden bu yana halen görevinin başında.
AK PARTİ BU İŞTEN ‘HAZ’ DUYMUYOR

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığında 31 Mart yerel seçimleri öncesinde İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin adı Şehitkamil Belediye Başkan Adaylığı için geçince görevinden istifa eden ve daha sonra adaylık olmayınca “görevimin başındayım” açıklamasını yapan Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’ın istifa dilekçesinin parti karar defterine geçtiği ortaya çıktı.

ÖZKEÇECİ ADAY OLAMAYINCA “İSTİFA ETMEDİM” DEMİŞTİ

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin Şehitkamil Belediye Başkanı Adayı olacağı iddiaları üzerine kendisinin de başkan yardımcısı olabilme ihtimaliyle Ak Parti Gaziantep’teki görevinden istifa kararı alan Mehmet Haz geri adım atmıştı. Ak Parti aday olarak Şehitkamil’de Rıdvan Fadıloğlu ile yola devam karar almasından sonra istifa dilekçesini işleme aldırtmadan görevine dönen Teşkilattan Sorumlu Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’a tepkiler gelmişti. Teşkilattan Sorumlu Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’na 01.12.2018 tarihinde verdiği istifa dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim” demişti. Haz’ın istifa dilekçesi partinin karar defterine geçmiş.

HERKES BİLİYOR AMA “İSTİFA”YLA İLGİLİ KİMSE ADIM ATMADI

Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, yerel seçimler öncesi görevinden istifa etti mi, etmedi mi? Ak Parti çevresi bu sorunun cevabını merak ediyor. Aylardır Ak Parti camiasında bu konuşulurken, Mehmet Haz ve İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Haz’ın istifa etmediğini savundu. Fakat 31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde Özkeçeci’nin Şehitkamil Belediye Başkan Adayı olabilmek için bazı girişimlerde bulunduğu ve bu yönde genel merkez düzeyinde lobi faaliyetleri sürdürdüğü savunuluyor. Yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda görevinden önce istifa eden ardından ise adaylık olmayınca görevinin başına dönen Haz, halen Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

GAZİANTEP’TE OY KAYBINA NEDEN OLDULAR

Mehmet Haz’ın hiç istifa etmemiş gibi davranıp, görevinde bulunması parti tüzüğüne göre suç teşkil ederken, İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin de istifa dilekçesini görmezden gelmesi parti içinde tepkilere neden oldu. Bu tepkinin önemli bölümünü Ak Parti Gaziantep’te özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yaşadı. Binlerce Ak Partili sandığa gitmeyerek tepkilerini ortaya koydular. Parti içi disipline göre, Mehmet Haz ve İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, suç işlediler. Bazı partiler yaşanan gelişmeleri genel merkeze rapor olarak sunarken, Ak Parti Genel Merkez’in bu yöndeki alacağı karar halen merak konusu.

İSTİFA DİLEKÇESİNDE NELER YAZIYOR?

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’na 01.12.2018 tarihinde istifa dilekçesinin veren Teşkilattan Sorumlu Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin Şehitkamil Belediye Başkanı Adayı olacağı iddiaları üzerine kendisinin de başkan yardımcısı olabilme ihtimali üzerine Ak Parti Gaziantep’teki görevinden istifa etti. Haz, daha sonra Ak Parti aday olarak Rıdvan Fadıloğlu ile yola devam karar almasından sonra istifa dilekçesini işleme aldırtmadan görevine döndü. Dilekçe Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’na 01.12.2018 tarihinde verilmiş. Haz, verdiği istifa dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim” ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
12.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin