USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SOYKIRIMA SESSİZ KALAN DÜNYA..

SOYKIRIMA SESSİZ KALAN DÜNYA..
20-11-2023
Dünya,kendi tarihinde, belki de hiç olmadığı kadar başını bu kadar derinlere gömmemişti. Artık sadece katledilen çocukların çığlıklarını, serzenişlerini ,vahşetin görüntülerini görmemek için kendi içinde izole yaşamaya çalışan  bir dünyada yaşıyoruz artık..
Yazar  Laurel Holliday’ın “ İkinci Dünya Savaşı Soykırım Çocukları”  eserini mutlaka okumalısınız. Savaşların savunmasız çocuklar üzerinde açtığı derin yaraları en doğru şekilde,örnekleriyle anlatıyor. Zaman değişiyor ama caniler dünyayı dolaşmaya devam ediyor.Her savaş döneminde olduğu gibi bu günümüz savaşlarında da katledilenler masum korumasız yavrular oluyor. Tüm dünya savaştayken yaşanılan o karanlık günlerin edebiyatına güçlü ve akıldan silinmeyecek bir katkı.
İsrail terör örgütü, tüm dünyanın gözü önünde, alenen, vahşice Gazze de özellikle sivilleri ve çocukları hedef alarak büyük bir soykırım yapıyor.
Genel anlamda soykırım, milletin tüm üyelerinin kitlesel kırımlarla yok edildiği durumlar hariç, bir milletin anında yok edilmesi anlamına gelmek zorunda değil; ulusal bir grubun yok olması niyetiyle grubun elzem yaşam kaynaklarının yok edilmesi amacını taşıyan çeşitli hareketlerden oluşan örgütlü bir planı ifade eder. Bu tür bir planın hedefi ulusal topluluklara ait siyasi ve toplumsal kurumların, kültürün, dilin, millî hislerin, dinin ve iktisadi varlığın tahrip edilmesi ve bu gruplara dahil kişilerin bireysel güvenlik, özgürlük, sağlık, onur ve hatta yaşamlarının yok edilmesidir. Yıllardır Gazze de bunları uygulayan İsrail şimdi de başta çocukları hedef alarak dünyanın gözü önünde  soykırım vahşetini yaşatıyor.
 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde  arsızca dünyaya soykırımı destekleyen, katlettikleri çocukların kanından da utanmadan insanların sabrıyla alay eden  bir şarkı yayımladılar.
Çocuklara söyletilen soykırım şarkısının sözleri ise şöyle:
"Gazze kıyılarında bir sonbahar akşamı
Uçaklar bombalıyor, yıkım, yıkım
İsrail Savunma Kuvvetleri sınırı geçiyor
Gamalı haç taşıyanları yok edin
Başka bir yıl, orada bir şey kalmayacak
Evlerimize güvenli bir şekilde döneceğiz
Bir yıl içinde hepsini yok edeceğiz
Ve sonra tarlalarımızı süreceğiz
Ve hepsini hatırlayacağız
Sen billur gibi güzel ve safsın
Çünkü bu kötülüğü kalplerimiz hiç unutmayacak
Aramızdaki bu sevgi, kanla kutsanmıştır
Geri dönecek ve aramızda serpileceksin
Şimdi kelimeler tükendi
Ruhumuz haykırıyor
Çünkü ruhumuz sadece şarkı söylemiyor
Çünkü ruhumuz savaşıyor da
Tek millet, sonsuza kadar tek millet
Susmayacağız ve tüm dünyaya göstereceğiz
Düşmanlarımızı bugün nasıl yok ettiğimizi"
Bu sözleri kendi çocuklarına söyleten canilere insan demek,insan nesline hakaret olur. İsrail sevici Arap dünyası da sessiz kalarak, tüm insanlığa gerçek yüzünü göstermiş oldu. 
GÜNÜN SÖZÜ
"Yahudinin en büyük iki silahı vardı;kurnaz bir beyni ve dünya parası.Bu iki silah tüm dünyayı köleleştirip kontrol etmeye yetiyordu."
Sebuhi Quluzade
TEBESSÜM
Küçük Abraham yedi yaşında Yahudi imam hatip okul muadili ilkokula gitmeye başlamış.
Birinci haftanın sonunda yani cuma günü saat on ikide okul hafta sonu tatiline girince eve dönmüş.
annesi sormuş :
- Abraham anlat bakalım bu hafta okulda ne öğrendiniz?
- Dinle anne, bu hafta Musa peygamberi öğrendik, demiş küçük Abraham.
- Peki anlatabilir misin?
- Musa peygamber bir Mossad ajanıydı. Gördüğü eğitim sayesinde mısır firavununun sarayına kimseye çaktırmadan girdi. Esir alınmış Yahudileri kızıl denizin kenarına kadar kaçırmayı başardı.
Denizi geçmek için bütün Yahudilere emir vererek yüzen köprüler kurdurdu ve Yahudiler Kızıl Denizin doğusuna geçmeye başladılar. Tam geçerlerken general firavun bunları orduları ve zırhlı birlikleri ile takip etmeye başladı. Musa peygamber cep telefonunu kullanıp Mossad'a haber verdi. Mossad İsrail hava kuvvetlerine bildirince hemen f-16larla fantom uçakları köprüye varan mısır ordusunu ve tankları bombalamaya başladılar, köprünün yarısına kadar gelmiş mısır ordusu ve general firavun denize düşerek boğuldular ve Yahudiler selametle karşı sahile geçtiler.
annesi dehşetler içinde sorar.
- Abraham, haham hocan cidden, gerçekten böyle mi anlattı?
- Anne tam olarak böyle anlatmadı, ama herifin tam olarak anlattığı şekilde sana anlatsam hepten inanmayacaksın.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?