USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

HAFTANIN ”EN..”LERİ…

HAFTANIN ”EN..”LERİ…
03-12-2023
-------Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahmin raporuna göre, yurt genelinde hava sıcaklıklarının yarından itibaren yağış ve kuvvetli rüzgarla birlikte 6 ila 15 derece düşmesi bekleniyor.
------Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Nurdağı-Gaziantep istikametinde kontrol ettikleri bir araçta Gaziantep-Suriye sınır hattından yasa dışı yollardan Türkiye’ye geçen 6 düzensiz göçmeni yakaladı.
-------Hazine ve Maliye Bakanlığı, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki mücbir sebep halini 30 Nisan 2024'e kadar uzattı.
------Malatya da 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
-------Filipinler de 7,6 büyüklüğünde deprem oldu.
------Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi, mahkeme kararıyla görevden alındı.
------İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri’de düzenlenen “Can dostlarımız” operasyonunda 35 kişinin yakalandığını duyurdu.
------"Yakışıklı Güvenlik" olarak tanınan sosyal medya fenomeni Muhammet Sürmeli'nin hayran buluşmasında kavga çıktı.
------Bursa'nın Osmangazi ilçesinde balkonun çöken zeminiyle 6'ncı kattan düşen kişi yaşamını yitirdi.
------Konya’da bir AVM’de korkunç bir kaza yaşandı. AVM’nin yürüyen merdiveninde meydana gelen kazada 2 yaşındaki bir çocuğun 3 parmağının koptuğu öğrenildi. Ailenin acı çığlıkları üzerine görevliler yürüyen merdiveni durdurdu.
------Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamalarıyla soruşturma açıldı.
-----TİK TOK Türkiye de yasanlanabilir.Bant daraltma,yayın yasağı,reklam yasağı ve gerekirse lisans iptali gibi yaptırımlar gündemde.
------Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye önergesi kabul edildi.
-------Güzellik merkezi sahibi Selin Ciğerci ile eski eşi Gökhan Çıra hakkında soruşturma başlatıldı.
------Sinema ve tiyatro sanatçısı Can Gürzap hayatını kaybetti. 
------İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından mavi bültenle aranan ve Rusya’da faaliyet gösteren “Thieves in Law” organize suç örgütünün yöneticilerinden Shamil Amirov’un, “Kafes-15” operasyonunda İstanbul’da yakalandığını bildirdi.
-------Futbol dünyasındaki yüksek fon vaadiyle dolandırılan futbolculara ilişkin bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor" dedi.
------Yargıtay, işe başlarken 'askerliğimi yaptım' diyen ancak yalan söylediği ortaya çıkan işçinin tazminat hak edemeyeceğine karar verdi. Yüksek mahkeme, işçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına uygun davranmadığına hükmetti.
-------Esenyurt'ta bir tekel bayisine yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailesinin avukatı, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin şikayetlerin geri çekilmesi karşılığında 3 milyon lira, ev, araba ve kamyonet teklifi aldıklarını iddia etti. Avukat, saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır ceza olan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması için mücadele edeceklerini belirtti.
-------Antalya’nın Finike ilçesinde bankta oturan 4 çocuğun üzerine istinat duvarı yıkıldı. Göçük altında kalan 7 yaşındaki Mihriban Kaftanlı hayatını kaybederken, Serkan Can Burul (6) yaralandı.
------Çorlu'da zabıta memuru olan Hüseyin Eligül, diğer isimler gibi çok yüksek faiz beklentisiyle Seçil Erzan'a, 500 bin dolar para kaptırdığını iddia etti. Eligül'ün adı, dosyada şüpheli olarak da geçiyor.
------Bilim insanları 5 milyon yıl sonra erkeklerinde hamile kalabileceğini ortaya koydu.
------Vergisiz satış fiyatı 33 bin dolar (955 bin 330 lira) olan araç Türkiye’de 71 bin 280 dolardan ( 2milyon 63 bin 556 lira) satılıyor.
------ Seçil Erzan’ın boş bir arazide t.hdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Seçil Erzan, Nihal ve Bahar Candan ile 3 kişilik koğuşa alındı.
------Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve sosyal medyanın "şampiyonlar ligi" olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan 12 kişinin tüm mal varlıklarına el konuldu. Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi olan Tayyar Taylan Öz ile eşi Özlem Öz'ün de hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.
------Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokullarda seçmeli dersler kapsamına alınan “okul temelli sosyal sorumluluk çalışmaları” kapsamında siber zorbalık ve akran zorbalığıyla mücadeleyi öğrencilere anlatacak.
------Yürürlüğe giren yasaya göre, Aile ve Gençlik Fonu'yla verilecek 2 yıl geri ödemesiz, 4 yılda geri ödeme şartı olan kredinin miktarı 150 bin lira olacak.
------Şanlıurfa’da, kendisini Ankara’da görev yapan cumhuriyet savcısı olarak tanıtıp, cezaevindeki yakınlarının işlerini hızlandırmaya çalışan bir kişi, hareketlerinden şüphelenen savıcının dikkati sayesinde yakalandı. Üzerinden sahte nüfus kimlik kartı çıkan şüpheli tutuklandı.
------ Video paylaşım uygulaması TikTok'ta para kazanmak için gömleğinin düğmelerini açan G.D. (35) “müstehcenlik” suçlamasıyla gözaltına alındı.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?