Yıkım kararının uygulanması bekleniliyor

Yıkım kararının uygulanması bekleniliyor

Gaziantep'te yaklaşık 150 işyerinin bulunduğu Kasaplar ve Sakatatçılar Çarşısı ile çevresindeki işyerleri hakkında depreme dayanıksız ve yıkılma riski olduğu gerekçesiyle, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alındı. Alınan karar hafta içinde esnafa tebligat ile bildirildi. Alınan bu karara esnaflar ise tepki göstererek, “Bizlere alternatif yer gösterilsin” diye belediye yetkililerine seslendiler.

“BİZ NEREYE GİDECEĞİZ”

Kendilerine dağıtılan tebligat öncesi söz konusu bu karardan haberdar olmadıklarını öne süren esnaf, karara ve belediye tarafından kendilerine taşınacakları bir yerin gösterilmemesine tepki gösterdi. 15 yıl önce eski Et Hali'nden yeni Et Hali'ne taşınan kasap esnafı, 15 yıllık binanın depreme dayanıksız ve yıkılma riski taşımasının büyümesinden endişe ediliyor.

SON GÜN 1 OCAK’TI

Şahinbey ilçesi İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Et Hali'ndeki esnaf, kendilerine 1 Ocak 2020 tarihine kadar süre verildiğini ve alternatif olarak bir yer gösterilmediğini ileri sürerek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden kendilerine alternatif yer gösterilmesini istiyor. Şubat ayına rağmen belediye yetkililerinin yıkım çalışmalarını nasıl gerçekleştireceği merak edilirken, çarşıda yer alan kasaplara ise alternatif alanların gösterilmesi isteniyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
12.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin