KÜLTÜR TURİZMİ ŞEHRİ COŞTURDU

Gaziantep’te Eylül ve Ekim aylarında yoğun olarak görülen kültür turizmi kent esnafında hareketlilik yaşanmasına neden oldu.
KÜLTÜR TURİZMİ ŞEHRİ COŞTURDU

Kültür turizminin başkenti olarak bilinen Gaziantep’te otellerin doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Kentte ki esnaf şehre gelen turların sayesinde önemli bir yoğunluk yaşıyor. Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, şehri yönetenlerin önemli tanıtım çalışmaları sayesinde kent esnafının Ekim ayı sonuna kadar önemli bir yoğunluk yaşayacağına dikkat çekti.

OTELLERDE DOLULUK ORANI YÜZDE YÜZE ULAŞTI

Kültür turlarının Eylül ayı başından itibaren artışa geçtiği Gaziantep’te turist yoğunluğu yaşanıyor. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerinde yoğun olarak geldiği Gaziantep’te otellerde ki yoğunluk kadar esnafta da bir yoğunluk yaşanıyor. Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, yaşanan yoğunluktan dolayı oldukça mutlu olduklarını kaydetti. Esnafın bu dönemde gelen yerli ve yabancı turistler sayesinde altın çağını yaşadığına dikkat çeken Yılmaz şu açıklamalarda bulundu;

“Gaziantep’te tüm otellerimizde doluluk oranı üst seviyede. Gastronomi kenti Gaziantep’te Eylül ve Ekim aylarında yaşanan kültür turları sayesinde kentte esnaf altın çağını yaşıyor. Otellerimizde ki yönetim ve çalışanların büyük özverisi ile gelen misafirlerimizi hem pandemi kurallarına uyarak hem de güler yüzlü ağırlamamızla mutlu ediyoruz. Gaziantep’e bir kez gelen turist önümüzde ki yıl için de program yapıyor. Bu bizim ve kentimiz adına oldukça önemli.”

“TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TANITIM BROŞÜRLERİ DAĞITMALI”

Gaziantep’in tanıtımında İl Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin önemli bir rolünün bulunduğunu anlatan Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz açıklamalarını daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Gaziantep İl Turizm Müdürlüğümüz kentin tanıtımına yönelik hazırlanan broşürleri otellere ve diğer turizm alanlarına dağıtmalı. Kentimize gelen yerli ve yabancı turistler alacakları bu tanıtım broşürleri ile gittikleri yerlerde Gaziantep’in tanıtımını en iyi şekilde yapacaklardır. Bu konuda yetkililerin ilgisini bekliyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.09.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin