Kısıtlama Suburcu’da fırsata dönüştü

Kısıtlama Suburcu’da fırsata dönüştü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Genel Sekreteri Sezer Cihan ile birlikte hafta sonu Suburcu ve Karagöz Caddelerinde devam eden cephe yenileme çalışmalarını inceledi. Şahin ve ekibi çalışmaların kısa sürede tamamlanması için yoğun gayret gösterecek.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

“Hedeflerimiz var. Daha çok insanın Gaziantep’e gelmesini, medeniyeti, antik kentleri, şehrin merkezindeki kültür yolunu çok iyi görmesini istiyor, bunun için çalışmalar yapıyoruz. Buraya daha önce ziyaretimizin nedeni; ciddi bir görüntü kirliliği mevcuttu” şeklinde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Gelen turistlerin rahat bir şekilde alışveriş yapabilmesi için bizim yapmamız gerekenler var. Bu konuda konulacak standartları ve denetimleri konuşuyoruz. Bu yüzden Şahinbey Belediye Başkanı ve ekibiyle birlikte ekibimizle sahadayız. Kafamızdaki çalışmaları yaptığımız zaman bu görüntü kirliliğini yok ederek, gelenlerin çok mutlu ve memnun bir şekilde döndükleri altyapı hazır olacak. Yapılacaklar içerisinde cadde üzerinde bütün binalar var. Bu caddede tarihi hanlar var ve dokunmazsak bitecek. Cephe düzenlemeleri, kaldırım ve yollarda sorunlar var. Bunların hepsinin yapımını konuşuyoruz. Kültür yolunu genişletiyoruz. Şahinbey Belediyesi’ni de bu işe katıyoruz. Talimat verdim şu anda restorasyon için Sabuncu ve Pekmezci Hanı’nı yapacağız. Sürekli şehirdeki değerli hanları restore ediyoruz. Gazi şehirde restore edilmeyen han hamam kalmasın diyoruz. Bunlar çok önemli, bizim geçmişimiz, değerimiz. Şimdi sahip çıkmazsak gelecekte çok sorun yaşarız. Restorasyonla bitmiyor, birde yaşatılması gerekiyor. Bunlar için yapılması gerekenler var. Bunun için bütün muhataplarla masaya oturup anlaşıyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
18.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin