KİM BU AKARYAKIT BARONLARI?

Asri Mezarlık Kavşağında yer alan ve uzun süre adli süreçlere konu olan akaryakıt istasyonları hakkında artık dava açılamayacak.
KİM BU AKARYAKIT BARONLARI?

Gaziantep Asri Mazarlık Kavşağında yer alan iki ayrı akaryakıt istasyonu yıllarca adli makamlara konu oldu. İmara aykırı şekilde yapıldığı ve SİT alanı üzerine kurulduğu iddia edilen akaryakıt istasyonları için en son imar planında düzenleme yapılmıştı. Düzenlemenin ardından akaryakıt istasyonlarının yer tahsisinin iptaline yönelik dava açılamaz duruma geldi.

YILLAR SÜREN ADLİ DAVALARDA YIKIM KARARI ÇIKTI AMA...

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, SİT alanı üzerine kurulan akaryakıt istasyonlarına yönelik açılan davaların yıllarca sürdüğünü ve dava süreçlerinin ardından adı geçen yerlerin yıkımına karar verildiğini açıkladı. Kararın ardından yerel yönetimin bölgede kavşak çalışması adı altında akaryakıt istasyonlarının yerinin korunmasını sağladığını iddia etti. Hocaoğlu konuya ilişkin açıklamasında;
"12 yıl süren davanın ardından üst mahkeme tarafından da yıkım kararı çıktı. Fakat kararın hemen ardından bölgede kavşak çalışmasının başlatıldığını gördük. Kavşak çalışması sayesinde adı geçen akaryakıt istasyonları aklanmış oldu. Mağaraların üzerine kurulu olan bu istasyonlar bize göre yasalara uygun değildi ama uygun hale getirildi."

KİM GÖZ YUMUYOR VEYA YUMMAK İSTEDİ?

Gaziantep'te tepki odağı haline gelen ve gündem olan akaryakıt istasyonlarının yasalara uygun hale getirilmesine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, dava konusu olan bir yerde farklı plan tadilatlarının yapılmasına anlam veremediklerini belirtti.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
22.09.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin