İlaçlamada uzman ekipler sahada

İlaçlamada uzman ekipler sahada

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, kent genelinde başta sivrisinekler olmak üzere haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yılın 12 ayı aralıksız bir şekilde sürüyor. Yapılan açıklamada yılın her döneminde ilaçlama çalışmalarının sürdürüldüğünü, çalışmaların bu yıl erken başlatılarak karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı tüm mücadelenin etkin şekilde sürdürüleceği dile getirildi. Kent genelinde 783 mahallede 49 araç, 120 sertifikalı uzman saha personeliyle ilaçlama çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Kent genelinde 783 mahallede 49 araç, 120 sertifikalı uzman saha personelimizle, hali hazırda haşereler için ilaçlama seferberliğinin yanı sıra hava sıcaklıklarının 10 derecelik ani artışıyla ortaya çıkan toprak pireleri için de çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” denildi.

Kışın özellikle rögar, yağmur mazgalları, yumurta bırakmaya hazırlanan sinek, sivrisinek ve tatarcıklarla mücadele ettiklerini belirten yetkililer, “Aralık ayında başladığımız ilaçlama çalışmalarımızı larva, karasinek, sivrisinek, fare başta olmak üzere kent merkezi, ilçeler ve köyler de sürdürmekteyiz" dedi.  Gaziantep halkının duyarlı davranmasının çalışmalara katkı sağlayacağını hatırlatan yetkililer,  vatandaşlardan su birikintisi, apartman bahçesinde, bodrumlarda açığı akan su gördüklerinde mahalle muhtarına ya da 323 35 38 numaralı şikâyet hattını arayarak bilgi vermelerini rica etiklerini dile getiriler.  
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Vatandaşlarımızın sunacakları destekler, hem kendi sağlıkları hem de çocuklarının sağlığını korumada önem arz etmektedir. Yılın hemen her döneminde yapılan ilaçlama çalışmalarına kent merkezinde başlayan ekiplerimiz, ilaçlama işlemlerini park, bahçe, orman ve mesire alanlarında da sürdürecek. "

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin