Halk otobüslerinde denetim

Halk otobüslerinde denetim

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor. Yılın 12 ayı devam eden denetimlere rağmen toplu ulaşım araçlarının sürücüleri bildiklerinden geri adım atmıyor.

Aralıksız denetimlere rağmen toplu ulaşım araçlarının sürücüleri hiçbir şey yokmuş gibi davranırken olan her zaman olduğu gibi vatandaşlara oluyor. Toplu ulaşım araçları eski ve pislikten geçilmiyor.

UYARI, CEZA FAYDA ETMİYOR NE YAPMAK LAZIM?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekipleri toplu ulaşım araçlarında yoğun bir denetim başlattı. Ekipler otobüs duraklarında toplu ulaşım araçlarında denetimlerini rutin şekilde sürdürüyorlar. Gaziantep’te toplu ulaşım araçlarında devam eden denetimlerde yüzlerce halk otobüsüne her gün ceza yazılıyor ama yazılan cezalar otobüs sürücülerine ders olmuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekiplerinin sürdürdüğü denetimlerde özel halk otobüslerinde, klima, yolcu sayısı, temizlik ve sürücünün uyması gereken kurallar titizlikle kontrol ediliyor. Son bir ay içerisinde halk otobüslerine binin üzerinde ceza tutanağının düzenlendiği dile getiriliyor. Tüm cezai yaptırımlara rağmen kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücüleri ile zabıta ekiplerinin başı belada. Her gün halk otobüsleriyle ilgili olarak onlarca şikayet telefonu alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücülerinin peşini bırakmıyor.

DENETİMLER ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Kent merkezi dışında istedikleri gibi hareket eden özel halk otobüsleri tüketiciye karşı nezaketsiz tavırlarıyla gündeme gelirken, halk otobüs sürücülerinin ortaya koydukları tavırlardan dolayı 153 hattına dünya kadar şikayet yağıyor. 65 yaş üstü vatandaşlara dünyayı zindan eden halk otobüsü sürücüleri çok sayıda 65 yaş üstü vatandaşı ise duraklarda almıyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekipleri ana alterler üzerinde bulunan otobüs duraklarında özel halk otobüslerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde yüzlerce özel halk otobüsüne kurallara uymadığı için ceza tutanağı düzenlendi. Halk otobüsü sürücülerinin kılık ve kıyafetlerine kadar denetlendiği çalışmanın ardından açıklama yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, “Özel halk otobüslerinde denetimlerimiz aralıksız bir şekilde devam edecek. Halk otobüsü sürücülerimizin şehir içi toplu taşımada belirlenen kurallara uymalarını istiyoruz” diye konuştular.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
25.07.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin