Geleceğin esnafları bu merkezde yetişiyor

Geleceğin esnafları  bu merkezde yetişiyor

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Gaziantep Yardım Vakıf Mesleği Eğitim Merkezi'nde eğitim alan öğrencileri ziyaret etti. Ziyarette kursla ilgili Kaymakam Şahin'e bilgi veren Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, 450 gencin esnaflığa ilk adımı düzenlenen eğitimle attığını dile getirdi.

450 GENÇ GELECEĞE BURADA ADIM ATACAK

Gaziantep Yardım Vakfı Mesleki Eğitim Merkezi Berberlik Kursu'ndan 450 genç faydalanıyor. Geleceğin esnaflarının yetiştirildiği kursun sorumlularından Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, gelecek nesillerin bu merkezde mesleğe kazandırıldığını dile getirdi. Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, düzenlenen ziyarette gençlerin aldığı eğitimlere ilişkin olarak bilgi aldı. Şahin ziyarette yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
"Mesleği eğitim kursuna katılan tüm gençlerimizi ve eğitmen arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Burada aldığı mesleki eğitimlerle geleceğin esnafları olacak genç kardeşlerimize tüm yaşamlarında başarılar diliyorum."

GAZİANTEP BERBERLER ODASI TÜM MESLEK
LİSELERİNDE EĞİTİM MERKEZİ AÇTI

Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, oda yöetimi olarak kent genelinde faaliyet gösteren meslek liseleri bünyesinde berberlik mesleğiyle ilgili kurs merkezi açtıklarını dile getirdi. Darıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Gaziantep Berberler Odası olarak mesleki eğitime büyük önem veriyoruz. Geleceğin esnaf kardeşlerimizin bu merkezlerde en iy eğitimi alarak yaşamlarına yön vereceklerine inanıyoruz. Bugüne kadar bu merkezlerden yüzlerce genç kardeşimiz eğitimlerini tamamlayarak mesleki yaşamlarına başladılar. Kendileriyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Bugün Şahinbey Kaymakamımız Tahir Şahin beyin ziyaretinden dolayı da kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz."

GÜNDEM
Haber Merkezi
26.10.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin