Gaziantep’te belediye 166 konut satacak

Gaziantep’te belediye 166 konut satacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kuzey Şehir Projesi kapsamında 166 konut daha TOKİ aracılığıyla satışa çıkartıldı. Konutlardan satın almak isteyen vatandaşların TOKİ web sitesi üzerinden başvurularını yapacakları dile getirildi.

GAZİANTEP’İN YENİ YAŞAM ALANI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğinde 50 bin konutlu 8 bin 500 dönümde hayata geçirilen Kuzey Şehir Toplu Konut Projesi’nde hayat başladı. Tüm detayların düşünülen ve yatay mimariyle yapılan yeni yaşam alanına yerleşen vatandaşlar oluşan mahalle kültürü ve evlerden memnun olduklarını dile getirdiler.

YOĞUN GÖÇLE BİRLİKTE KUZEYŞEHİR FARKLI BİR PROJE OLDU

Son yıllarda aldığı göçlerle birlikte hızlı nüfus artışı yaşayan Gaziantep’te oluşan konut sıkıntısı için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi’ni hazırlayarak, projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için Ankara-Gaziantep hattı arasında adeta mekik dokudu, gerekli girişimler sonuç verdi. Yapımına başlanan Kuzeyşehir’de yaşam başladı. Gerek altyapı gerekse üstyapı çalışmalarının tamamlandığı Kuzeyşehir’de tüm detaylar düşünüldü. Gazi şehre, yeni bir yaşam vadeden Kuzeyşehir, çevre düzenlemesi kapsamında oluşturulan yeşil alanlarla birlikte bambaşka bir hayata pencere açtı.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
15.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin