You Are Here: Anasayfa » Alt Manşet » Avrupa Satranç Şampiyonu Kağan Aydınçelebi

Avrupa Satranç Şampiyonu Kağan Aydınçelebi

Avrupa Satranç Birliği (ECU) ve Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE) ortaklığında düzenlenen ‘’23. Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’’nda, Özel Sanko Ortaokulu 5. s ınıf öğrencisi Kağan Aydınçelebi, Avrupa Şampiyonu oldu.

28 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında Karadag’ın Budva kentinde yapılan Avrupa Şampiyonluğu turnuvasında Türkiye’yi 10 yaş genel kategorisinde temsil eden Aydınçelebi, oynamış olduğu 9 maçta 6 galibiyet ve 3 beraberlik alarak 7.5 puan ile Avrupa Şampiyonu olmaya hak kazandı.

48 farklı ülkeden 1045 sporcunun yer aldığı turnuvada, Aydınçelebi ayrıca Türkiye’den katılan 47 sporcu içerisinde tek derece elde eden öğrenci olarak Türkiye’nin gururu oldu.

Daha önce sergilediği ulusal ve uluslararası performans sonucu Milli Takım sporcusu da olan Aydınçelebi, şampiyonluk kupası ile ödüllendirildi.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencileri Kağan Aydınçelebi,  ailesi ve satranç öğretmenini kutlayarak, ‘’Aynı zamanda akademik çalışmalarında da başarılı olan öğrencimiz yaptığı beyin sporu ile birlikte derslerindeki başarının daha da üst seviyelere çıkarılabileceğini kanıtlamıştır” dedi.

Kağan Aydınçelebi’nin diğer ö ğrencilere iyi bir örnek oluşturduğunun altını çizen Köylüoğlu, hedefe ulaşmak için disiplinli ve programlı çalışmanın önemini gösterdiğini belirtti.

HABER MERKEZİ

hakimiyet_yazilar_reklam

Başa dön..