Asiye Özışık

Asiye Özışık

YOK OLAN MAZLUMLAR DEĞİL.! İNSANLIK ..

Yok edilen insanlar değil insanlık, kıyameti kendi topraklarında Vatanında yaşayan Dünya mazlumlarının çığlıkları ve duyarsız insanlık !

Suskun müslümanlar, kendi ırkına ihanet eden mallarını ve altınlarını dövizlerini hesap eden suudcular ahiret var, mizan var hesap edemediler.

Kendi hemcinsini yiyen, yok eden zulümleri işkenceleri reva görenler, bilsinlerki zalimin sonu helâk olmaktır.

Bu konuda birkaç ayet meali nakledelim.

“Resulüm! Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak Allah onları cezalandırmayı, korkudan dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim suresi42)

Bizler evlerimizde sıcacık yataklarımızda yatarken, binbir çeşit sofralar kurarken hiç aç kalanları, sogukta donanları düşündükmü ?

Ne demişti Allah Rasulü ; Komşusu  Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir ..

Bizler TV karşısında diziler izlerken,  tıkabasa şişirdiğimiz midelerimiz, yediklerimiz erisin diye içtiğimiz çaylar kahvelerimiz, daha neler nelerimiz ile  ne çok düşünür olduk mazlumları.

Zulme sessiz kalan, arka çıkan, rıza gösteren,hatta ses çıkarmayan da zalimdir buyurmadılarmı ..

Allah Rasûlü: “Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır” buyurdu.

Hiçbir şey yapamıyorsak dua ederek, iki göz yaşı döküp acı çeken zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin derdi ile dertlenip, karınca kararınca çok şey yapabiliriz. Bütün samimi duygularımızla çabalasak beklide Ebabil kuşlarının Taşıdığı bir taş misali düştüğü yeri yakar.

Vatanımıza içerden ve dışardan saldıran terör ve yandaşlarının haince şehit ettikleri, askerimizin, polisimizin, masum halkımızın kanları yerde kalmaz elbet.!

Elbet bu hainliği yapanlar cezalarını bulacaklardır. Onlar haince plan kurup tuzak kura dursunlar bilmiyorlarki tuzak kuranların en hayırlısı Allah (c.c.) dır..

Allah(c.c.) Kur’anı kerimde ;

Hani kâfirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.( Enfal suresi:30) buyurdu.

Vatanımızda şehit edilen, ve Suriyede, Arakanda, Doğu Türkistanda, Mısırda, Filistinde, Tüm Dünyada Katledilen,  diri diri yakılan yıkılan, vahşice öldürülen üzerine bombalar yağdırılan, infaz edilen mazlumların ahı onları tutmazmı sanırsınız.

Kur’anı Kerim mealinde;

“De ki: Söyler misiniz; Size Allah’ın azabı ansızın veya açıkça gelirse, zalim toplumdan başkası mı helâk olur?” (En’am:47) Buyruldu.

Zulme Sessiz kalan insanlık size yazık, çok yazık!

O mazlumlar ahirette senden şikayetçi olacaklardır.Mizanda yakana yapışıp hak talep edecekler.Halepte tecavüz korkusuyla intihar etmek için fetva isteyen bacıların, açlıktan ölen çocukların, yıkıntılar arasında  yüzleri kanla kaplanmış bebeklerin çığlıklarını ne zaman duyacaksın.

Senin çocuğun olmadığı için mi suskunsun.?

Orda katledilen adam senin baban,kardeşin yada kocan olmadığı için mi böyle pervasızsın.?

Alnını secdeye indirip niyazda neden bulunmazsın ? "Dua ordusu olmadan kılıç ordusu eksik kalır." diyen Selahaddin Eyyûbi'yi de mi duymadın? Neden dualarına Halep'i de tüm Dünyada acı çeken zulüm gören mülümanlarıda katmazsın?

Yüreğimiz yangın yeri .!

Bir tarafta şehitlerimiz, diğer tarafta acımasızca katledilen masumlar, çocuklar ..

Anasını katleden esatı öldürelim mi diyor çocuğa .! Vallahi haram diyor .!

Ahh çocuk kalbimiz mahzun, yüreğimiz kederli, darma dağın ettin düşüncelerimi .!

Sen bu kadar vicdanlı, masumken katillerin gaddar ve acımasız  katlediyor tüm Milletini..

Vicdansız ve merhametsiz olmak insana neleri kaybettiriyor bunu anlayabilselerdi. İnsana ait en temel duyguların hepsini kaybettirdiği gibi, insanlık vasfını da kaybettiriyor canavarlaştırıyor. Kaybetmek sadece parayla pulla olmaz. Vicdan merhamet duygusu bir kez körelmeye görsün gaddarlık kalbe hakim olur geri dönüşümü de yoktur.

Allah’ım alma bizden vicdanı, merhameti, insanlığı ...

Selam ve Dua ile Kalın

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin