Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınırımızın yanı başında bölücü terör örgütü PKK'nın yuvası haline gelen Suriye'nin kuzeydoğusuna başlattığı “Barış Pınarı Harekatı “tüm dünyada önce şaşkınlık sonra da büyük sesler getirdi. Ancak bu seslerin birçoğu, Türkiye'nin bu haklı adımına karşı çıktı. Türkiye zaman zaman küstah tehditler boyutuna varan tepkilere rağmen geri adım atmadı.

Zamanla dost  bildiklerimiz düşman,düşman bildiklerimiz dost olduklarını yaptıkları talihsiz görmüş olduk.Halbuki terör tehdidi her ülkenin karşılaşabileceği tehlikeli bir sorundur ve Türkiye bu  önemli sorunu çözmek için geç bile kalmıştır.Yıllarca teröre, gerek sivil gerekse de askeri kayıplar vermiş, büyük acılar yaşamıştır.Bu yüzden de hiç kimsenin bizi eleştirmeye,kınamaya kesinlikle hakkı yoktur.Söz konusu sınırlarımızın ve iç güvenliğimizin korunması oluyorsa gerisi tamamen teferruattır.

ABD'nin Türkiye'nin operasyonuna katılmayacağını söylemesi, kimilerine göre çok normal bir yaklaşım iken,kimilerine göre ise de Türkiye'nin IŞİD ile baş başa bırakılması anlamına geliyor. İlk baştan beri dostumuz, müttefikimiz gibi görünüp diğer taraftan da  teröristlerle gizli ilişkiler içinde olan ABD, operasyonun başından beri  Türkiye’ye ekonomik yaptırımlarla ilgili tehditler savurmaktan başka bir şey yapmıyor.Diğer milletleri de bu konuda etkilemeye devam ediyor.

ABD yetkilileri sürekli Türkiye'ye "Eğer operasyon yapacaksanız bölgedeki tehditler ile siz başa çıkacaksınız, ben herhangi bir şeye karışmam, Türkiye'yi tek başına bırakırız" tehditleri de bölgedeki tansiyonun artmasına neden oluyor.

Dünya her ne kadar sonuna kadar haklı olduğumuz bu operasyon da karşımızda olmaya,kınama açıklamalarında bulunmaya devam etseler de bilmedikleri bir şey  var ki; oda Türk milletinin gücü,inayeti ve de asla vaz  geçemeyeceği kararlılığıdır.

Görünen o ki Türkiye, 'Barış Pınarı' operasyonunda tek başına yol alacak gibi görünüyor.Buda bize bir kez daha Türkün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin