Bülent Öner

Bülent Öner

“Toplu” rezalete son verilmeli!

Her gün 153 ihbar hattının dışında basın kuruluşlarının haber merkezlerine yüzlerce şikayet telefonlarının muhatabı toplu taşıma araçlarının sahipleri ve sürücüleri.
Yılın 12 ayı hemen hemen her gün ceza yemeyen bir tek toplu taşıma aracını göstermek mümkün değil! Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri her gün toplu taşıma araçlarına yönelik denetimleri aralıksız ve artırarak sürdürüyorlar. Ne kadar ilginç değil mi? Bu denetim ve yazılan cezalara rağmen toplu taşıma araçlarının sürücüleri akıllanmıyor, uslanmıyorlar. Anaokulu öğrencileri bile yaramazlık yaptıklarında uyarıları dikkate alırken kocaman adamların kurallara uymaması ve kuralsızlıkta ısrarcı davranmaları karşısında şaşırmamak mümkün değil! Geçtiğimiz günlerde Hakimiyet Gazetesinin manşetinden duyurduğu, “Akıllanmaz Uslanmazlar” başlıklı haber üzerine Gazianteplilerinden yüzlerce telefon aldık. Vatandaşlarımız yapılan haberin ne kadar doğru olduğuna dikkat çekerken, otobüs sürücülerinin kuralsızlıklarını sürdürdüğüne dikkat çektiler. Bu sorunun giderilmesinde Büyükşehir Belediyesinin konuya muhatap STK’larla bir araya gelerek köklü çözümler üretmesi gerektiğini anlatan vatandaşlarımızın görüşlerine bizlerde aynen katılıyoruz. Yoğun siyasi ve kent gündeminin dışında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in konuya bir an önce el atmasını istiyoruz. Sorunun giderilmesinde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin işlerini sonuna kadar en iyi şekilde yaptıklarının en büyük şahidi benim. Bu sorunun Özel Halk Otobüsleri A.Ş. ile Gaziantep Minibüsçüler Odası yetkililerini bir araya getirerek, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin daha sert bir üslupla konunun kesin çözüme kavuşturulması yönünde adım atması gerekiyor. Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu kentimizde özel ve lüks klimalı araçlarının dışında bir gün de olsa toplu ulaşım araçlarından faydalanmasını istediğim yerel yöneticilerimizin ancak o zaman ne demek istediğimizi anlayacaklardır! Bu sorun kökten çözülene kadar konunun takipçisi olacağımın bilinmesini isterim!..
Sağlıkla kalın…

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin