Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAH OLSUN

Bingöl'den Tatvan ilçesine gitmek üzere havalanan askeri helikopterimizin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz de yaralandı.Ailelerine sabır şehitlerimizde rahmet diliyoruz.

Vatan uğruna ölen askerlerimiz şehit olurlar. Ölenler hepimizin yavrusu, kardeşidir. Şehitlik yüksek bir mertebedir. Her insana nasip olmayacağı gibi cennet müjdelenmiştir. Şehit olanlar asla unutulmaz, yüreğimizde sonsuzluğa doğru yolculuğa çıkmış olurlar. Bize bu yolculukta düşen görevler onların ne uğruna şehit olduklarını unutmayarak birlik beraberlik içinde yaşamamız gerekmektedir. Göstereceğimiz en önemli değerler dahi bizim geleceğimizi koruyandır.

Şehitlere ölü denmez, onlar ebedi olarak yaşayacak olanlardır. Vatan topraklarımızı koruyarak gelebilecek zararlara karşı korurlar. Şehitler vatana sahip çıkarak bölünmemesi için mücadele etmişlerdir. Bizler için canlarını severek feda ettikleri gibi bize emanet ettikleri vatan topraklarını en derin duygularla korumalıyız. Karlı dağlar, yağmurlar, doğusundan batısına kadar vatan topraklarına sahip çıkılması gerekmektedir.

Vatan’ın birliği ve bütünlüğü için canlarını defa eden şehitlerimiz, geçmişten beri bağımsızlık savaşımızda bizler için büyük bir anlam ifade etmektedir. Vatan sevgisi öylesine söylenmiş bir söz değildir. Tarihimiz bu konuda birçok destanlar ve nice kahramanlık öyküleriyle doludur. Türk Milleti hiçbir zaman bağımsızlık uğruna savaşmaktan vazgeçmemiş milleti için şehit olmayı kendine borç bilmiştir. Bu sebeple şehitlerimizi hiçbir zaman unutmamalı onlara olan saygımızı yakışır bir şekilde yerine getirmeliyiz.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin