Bülent Öner

Bülent Öner

Millet İttifakının Gaziantep adayını Şahin’mi belirleyecek?

Geçtiğimiz günlerde Ak Partili eski-yeni kurmayların yoğun olduğu bir ortamda konuşlan bir cümle kafama takıldı. “31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Millet İttifakının zayıf bir aday çıkartabilmesi için çaba harcıyor”. Bu cümle karşısında çokta şaşırmadım çünkü bu tür hamleler siyasetin genetiğinde var! Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ana muhalefet partisi CHP İl Başkanı Hayri Sucu’yla bir probleminin olmadığını iddia eden birisi olarak aslında sohbete konu olan bu cümlelerin sanki olabilirliği var gibi düşünüyorum. Şimdi Büyükşehir Belediyesine başkan adayını Millet İttifakının bileşeni İyi Parti çıkartacak. İşte bu noktada İyi Parti’nin çıkartacağı adayının güçlü veya zayıf olmasına Şahin nasıl müdahale eder bunu da şayet doğru ise önümüzdeki süreçte göreceğiz. Bu sohbetin ardından Ak Parti’de Oğuzeli Belediye Başkanlığı görevini yapmış, uzun yıllar Şehitkamil Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan etkin isim Bekir Öztekin’in istifası şaşırttı. Öztekin, “Ben hakkaniyetin, hukuksuzluğun olmadığı bir yerde yokum’ diyen Öztekin, “Bu memleketin imarını tarumar eden, memleketin imarıyla oynayan, trafiğiyle oynayan birde üstelik dönüp millete bu memlekette adam yok denilmesini açıkçası ben hazmediyorum. Burada adamların küçük görüldüğü, hakir görüldüğü hor görüldüğü, sadece makam mevki paranın yüceltildiği insanların çok küçük görüldüğü bir yerde benim durmam doğru olmaz diyorum” şeklinde sözler kentte siyasi gündeme bomba gibi düştü. “Bu memlekette adam yok denilmesini ben hazmedemiyorum” diyor Öztekin.

“HUKUKSUZLUĞA, YOLSUZLUĞA, HIRSIZLIĞA, BUNLARA BİZ İSYAN EDİYORUZ”
Yolsuzluk ve hırsızlıktan bahseden Öztekin, “Rahmetli Cemil Meriç, bu memlekette sağcı solcu yok, bu memlekette namuslular ve namussuzlar var diyor. Ben namuslu kalmak istiyorum, ben namuslu insanlarla olmak isiyorum. Yine Rahmetli Meriç, zulüm olan bir yerde tarafsız olmak namussuzluktur diyor. Ben bir yerde zulüm görüyorsam ben orada o zulme ortak olmam. Ben içeride olsam da haykırırım, dışarıda olsam da haykırırım. İçerdeyken de haykırdım. Yıllardır haykırıyorum. Yanlışa, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, yolsuzluğa, hırsızlığa, bunlara biz isyan ediyoruz, bayrak kaldırıyoruz. Siyaset için Değerlerimizin kullanılmasına asla razı değiliz. Onun için istifa ettim. Noter aracılığıyla il başkanlığına istifamı gönderdim. Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” diyerek yaşananlar karşısında sessiz kalmadığını gösterdi. Öztekin’in istifası aslında başka istifalarında habercisi gibi görünüyor.

“BEN HAKKI SÖYLEMEK MECBURİYETİNDEYİM”
Öztekin bir gazeteye yaptığı açıklamasına daha sonra şu şekilde devam ediyor;
“Şehir olarak adaletin, hukukun rafa kaldırıldığı, insanların adam kayırmadığı, insanların küçük görüldüğü, hesaba katılmadığı, kimsenin fikrinin görüşünün alınmadığı, memlekette sadece sermaye ve makamların ön planda olduğu, halkın, milletin ön planda olmadığı, bir yerde bizim artık olamayacağımıza inandığım için istifa ettim. Bu yanlışların içinde devam etmeyi düşünmedim. Son olarak Şehitkamil belediye başkanlığı aday adaylığı için müracaat ederken de konuşmamdan dolayı ciddi manada partiyle karşı karşıya geldik. Vay nasıl bu konuşmayı yaparsın diye. Ben hakkı söylemek mecburiyetindeyim. İster hoşlarına gider, ister hoşlarına gitmez. Daha sonrada biz artık beraber yürüyemeyeceğimizi, bu şartlar içerisinde bu partiyle beraber olamayacağımızı dile getirip istifamızı verdik.”

“AK PARTİ’DEWN GİDER AYAK AĞIR SÖZLER”

“Bu memlekette yaşıyoruz, bu memleketin bir ferdiyiz. Bu memlekete hizmet aşmıyla gönlü kalbi çarpan birisiyiz. Biz bu memlekete sadece hizmet ederiz. Bu memleket düzgün gitmiyor. Ekonomik olarak ciddi bir kriz var. Sanayici dökülüyor, esnaf patır patır dökülüyor, tüccar dökülüyor, faizler yükseldi, enflasyon yükseldi, israf, lüks son haddinde, son zirvesinde. Şovla reklamla bu işin yürümeyeceğini daha gerçekçi olmamız gerektiğini, bu millete iş üretmemiz, aş üretmemiz, bu memleketin doğru dürüst imarını yapmamız gerektiğine inanıyorum” şeklinde açıklama yapan Öztekin, “Onun için biz israftan, lüksten kaçınmalıyız. Fakir fukarının hakkını gasp etmekten kaçınmalıyız. Yolsuzlukları, hırsızlıkları önlemeliyiz. Yasaklardan, şiddetten kaçınıp bu memlekette ciddi manada bir özgürlük ortamı meydana getirmeliyiz” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Hepinize iyi ve mutlu bir yıl diliyorum…


**

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin