Bülent Öner

Bülent Öner

MEDYATİK BAŞKAN!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sosyal belediyecilik alanında ortaya koyduğu tavırlarla ilçede sevilen bir yönetici. Buraya kadar tamam ama Tahmazoğlu’nun sosyal faaliyetlerinde yardıma muhtaç özellikle çocuklarla çektirdiği fotoğrafların basın kuruluşları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılmasında büyük sıkıntı yaşanıyor. Diğer belediye başkanlarının da yardım faaliyetlerini duyuyoruz ama ortada bir tek kare fotoğraf görmüyoruz bana göre doğrusu bu. Yetim ve garibanları sevindirecekseniz bu işi gizli yapın yapın ki hak katında yer bulsun!!!


Belediye Başkanı Tahmazoğlu Şahinbey ilçesinde yaşayan üniversite öğrencilerine 200 lira burs dağıttı. Ben kendisinin yerinde olsam öğrenci başına 500 lira dağıtırdım ve bunu da belediye kesesinden yapmazdım! Ben maddi yardımda bulunduğum çocukları basın aracılığıyla rencide etmezdim. Yardımlar Allah rızası için yapılır sayın başkan… Şimdi gelelim ZİMMET işine;
Bakın Sayın Başkan siz olayları birbirinden ayıramıyorsunuz bu anlamda da algı sorunu yaşadığınızı sanıyorum. Üniversite öğrencilerine dağıtılacak burs karşısında şayet ben meclis üyesi olsam “EVET” oyu kullanırdım ve karşımıza çıkacak zimmetle ilgili olarak ta kamuoyu huzuruna çıkar, “Biz geleceğimiz olan öğrencilerimize küçük bir yardım yaptık. Bu insani ve vicdani bir sorumluktur” der ve üzerime çevrilmiş olan oklardan kurtulurdum. Siz ne yaptınız jet hızıyla tekzip akabinde suç duyurusunda bulundunuz.
Diyorsunuz ki, “Kişilik haklarıma saldırı” Şimdi ne alaka Sayın Başkan, ortada şahsınıza ve meclis üyelerine yönelik bir zimmet suçlaması var. Toplamda 6 milyon lira. Sayıştay denetçilerinin bu konuda ki raporlarını bizle hazırlamadık! Onlara bu adamlara zimmet çıkartın diye bizler söylemedik! Adamlar işlerini yaptılar ve gittiler. Bu kentte öğrencilere her türlü yardımı yapan bir tek siz değilsiniz! Benim tanıdığım binlerce eğitim gönüllüsü öğrenci okutuyorlar ve onların ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Ama hiç biri sizin gibi yardım konusunda medyatik olamıyor! Olmak ta istemiyorlar. Alan el veren eli görmemeli Sayın Başkan, görmemeli ki yardım amacına ulaşsın…
**

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin