Bülent Öner

Bülent Öner

İnanmayacaksınız ama, bu Milletvekili VIP kullanmayacak!

24 Haziran seçimleri geride kalırken Gaziantep’te CHP’den seçilen çiçeği burnunda Milletvekili Eczacı İrfan Kaplan ile bir araya geldim. Gerek siyasette gerek ise yaşamda çok iyi tanıdığım İrfan Kaplan, uzun yıllardır siyasi arenada vatandaşlarla iç içe bir profil sergiledi. İslahiye, Nurdağı seçim bölgesi olmasına rağmen Gaziantep genelinde onurlu bir siyasi duruş sergileyen İrfan Kaplan özünde ailesi ve akrabaları ile Cumhuriyet Halk Partisi’nde önemli çalışmalara imza attı. Mütevazi yaşam tarzı ile büyük küçük herkesin büyük sevgisini kazanan Kaplan, aile yaşamıyla da dikkat çekti. Attığı her adımda önce ailesinin sonrada CHP’li yönetimlerin fikirlerinden faydalanan Kaplan, “Bülent sen beni çok iyi tanıyorsun. Ben yıllardır siyasete varım ve bugün milletvekili seçildim. Ben TBMM kaydımı yaptırmaya giderken uçak biletimi VIP olarak değil normal aldırdım. Ben halktan geldim, halkımızın içerisinde olacağım. Beni VIP salonlardan geçerken biriniz bile göremeyeceksiniz. Milletvekili oldum diye kendimi vatandaşlarımızdan ayrı bir noktaya koymayacağım. Her zaman vatandaşlarımızın arasında olacağım, bak ben Ankara’da ailemle birlikte yaşayacağım bir ev kiraladım. Meclis çalışmalarında Ankara’da, geri kalan zamanda ise Gaziantep’te vatandaşlarımızın arasında yer alacağım” dedi. Aslında milletvekili seçilmiş bir siyasetçiden duymayacağımız sözler bunlar. Fakat aile kültürü ve yetişme tarzı Sayın Kaplan’ı milletvekili olsa bile Gaziantep’te vatandaşların arasında sıkça göreceğimizin işareti. Lüks yaşamdan her zaman uzak duran, mütevazi yaşam tarzı ve ailesine olan bağı ise Gaziantep’ten kopup CHP Genel Merkezine bağlı siyasi yaşamını sürdürmeyeceğinin en büyük göstergesi.

BİZ ne VEKİL adayları gördük;

CHP’de bir dönem Milletvekili adayının birisi daha seçim yapılmadan Ankara’da lüks bir ev kiralamasına rağmen yapılan seçimde milletvekilliğini kaybeden isimleri gördük. CHP’de Milletvekili seçilmesine rağmen Gaziantep değil de Kahramanmaraş Milletvekili gibi çalışan sözüm ona vekiller gördük. Seçildikten sonra bırakın teşekkür gezisini, soluğu Ankara’da alıp yakınlarının düğün ve cenazeleri dışında Gaziantep’e gelmeyen vekiller gördük. VIP salonlarının dışında seyahat etmeyen, vekil kimliğini sıradan otoparklarda kullanan vekilleri gördük. Ha bunun yanı sıra halkla iç içe olan ahde vefaya önem veren vekillerimiz de oldu olmadı değil.

Sağlıcakla kalın…

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin