Murat Dai

Murat Dai

HAFTAYA BAKIŞ... NORMALLEŞMEYİ ABARTMAYALIM

Bayramı da içerisine alan 4 günlük bir kısıtlama sonrasında 3 gün mesai yaparak akabinde bu haftasonunu da – son olmasını umut ederek – evlerimizde karşılıyoruz. Maalesef bilim kurulunun bayram sonrası için 300 – 400 vaka tahmini henüz gerçekleşmedi. Günlük ortalama vaka sayımız 900 ile 1100 arasında değişiyor. Gaziantep’te ise hala ortalama günlük 50 yeni vaka olduğu biliniyor. Gaziantep Valisi Sn. Davut Gül geçtiğimiz hafta yetkili olmayan yayın organları tarafından verilen sayıların gerçeği yansıtmadığını dile getirerek uyarıda bulundu ve Gaziantep’in Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ifade etti. Fakat yine geçtiğimiz hafta ulusal basında vaka artış hızında İstanbul’dan sonra 2. Sırada olduğumuza yer verildi.

NORMALLEŞMEYİ ABARTMAYALIM, DİKKATİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından bilim kurulunun da öneri ve tavsiyeleri sonucu normalleşme takvimi açıklandı. 1 Haziran itibariyle tam kapasite olmasa da büyük bir oranda eski yaşantımıza dönüyoruz. Bizler Türk milleti olarak çabuk unutan bir milletiz, herşeye çabuk alışırız. Fakat özellikle cafe, lokanta, çay bahçesi ve kıraathane gibi toplumsal alanların işletmecilerine ve tabi vatandaşa büyük sorumluluk düşüyor. Bakalım normalleşme adımları sonucu vaka seyri nasıl olacak, iyi diyelim iyi olsun.

GAZİANTEP’TE CEZA REKORU KIRILDI

Kentim adına olumsuz şeyleri yazmaktan hep esef duyuyorum ama üstlendiğimiz vazife gereği bazı şeyleri de yazmadan edemiyoruz. Yaklaşık 20 günlük sokağa çıkma kısıtlamalarında Gaziantep olarak yüksek miktarda bir ceza-i işleme maruz kaldık. Sokağa çıkma yasağına uymamak başta olmak üzere birbirini tamamlayan diğer nedenlerle beraber yaklaşık 15 bine yakın bir ceza kesimi var. Biz Gaziantep’liler olarak çok mu zenginiz yoksa çok mu cesuruz veya biraz gamsız mıyız bilemiyorum.

VALİ GÜL’E TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM

Salgının en başından bugüne dek koordinasyonu muhteşem şekilde sağlayan, her konuya sosyal medya hesapları üzerinden açıklık getiren,hemen hemen tüm sorulara tek tek bir devlet adamı edasıyla cevap veren Gaziantep Valisi Sn. Davut Gül’e Gaziantep halkı olarak teşekkür etmeliyiz.

OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI SN. KILIÇ’A SORUYORUM

Bu soru Oğuzeli Belediye Başkanı Sn. Sait Kılıç’a. Kilis yolu üzerinde  Opet Petrol’ü geçtikten sonra sağ tarafta bulunan yazlık evlere giden yolun, genişletme çalışmaları 3 yıldır neden tamamlanmadı, binlerce Gaziantep’linin kullandığı bu yolun özellikle akşam saatlerinde tehlike saçtığı göz önünde bulundurularak neden hala atıl ve tehlike saçan bir pozisyonda bekletilmektedir? Eğer Sayın başkan veya yetkililer bunun cevabını verirlerse çok memnun olurum.

KİM BU GÖNÜLLERİN MUHTARI

Evet, ben haftaya bakış yazılarımda elimden geldiğince bu memlekete, bu memleketin insanlarına el uzatan kişi, kurum, kuruluş, siyasi parti vs. ayırt etmeksizin yazıyorum. Bir süredir sosyal medyada dikkatimi çeken bir hanımefendi var. İsmi Emine Polat. Fakat lakabı gönüllerin muhtarı Emine Polat. Anladığım kadarıyla kendisi 31 Mart yerel seçimlerinde muhtar adayı olmuş fakat yarışı kaybetmiş. Fakat yaptığı yardımlarla,vatandaşa uzattığı şefkat eliyle, yağmur, çamur, kar, kış demeden hiç bir karşılık beklemeden kendi kurduğu gönül köprüsüyle büyük bir iyilik hareketi yaparak gönüllerin muhtarı olmuş. Ben az yazıyorum ama siz çok anlayın ve eğer facebook kullanıcısıysanız bu hanfendiyi takip edin. Ben kendisini takdir ediyorum, muhtarlığı kaybetsede gönülleri kazanmış olduğunu ifade etmek istiyorum.

Haftaya görüşmek üzere, hoşçakalın, sağlıkla kalın.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin