Murat Dai

Murat Dai

HAFTAYA BAKIŞ – GAZİANTEP SİYASETİ KAN AĞLARKEN

Her geçen gün ailemizden, çevremizden, yakınlarımızdan birileri ya hastalığa yakalanıyor ya da vefat ediyor. Yaşı 90’a yaklaşan dedemin bile ben hayatım boyunca böyle birşey hatırlamıyorum dediği yaman bir zaman bu zaman. Salgının durması için tek şartın artık aşı olduğuna dair hepimiz hemfikiriz artık. Aşıyla ilgili tartışmalar sürerken şu süreçte tek önemli şeyin sağlığımızı korumak olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

YASAĞA RAĞMEN DIŞARIDA İNSAN VE ARAÇ YOĞUNLUĞU VAR

Meslekleri ve özel hallerinden ötürü dışarı çıkma serbestliği olan vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz fakat 2 haftasonudur dikkatimi çeken birşey var o da olağandışı bir insan be araç yoğunluğu. Saat 17.00’a kadar açık olan market, kasap, fırın vs. Gibi işletmelere gittiğini bahane ederek üzülerek söylüyorum işin suyunu çıkaran vatandaşlarımız var. Geçtiğimi iz hafta havanın güzel oluşundan da faydalanıp çocuklarıyla parkta yürüyüş yapan ailelerimiz vardı. Bir yasak varsa o istisnalar dışında herkes için geçerli, eğer bugün bazı zevklerimizden feragat edersek, kaçak göçek değil normal günlerde güneşin tadını maskesiz, mesafesiz çıkarabileceğiz. Aksi takdirde daha uzun bir zaman sıkıntı çekmeye devam edeceğiz gibi duruyor.Ben Sayın valimiz Davut Gül’den kent genelinde daha sıkı bir denetim yapılmasını rica ediyorum.

GAZİANTEP’İN SU KONUSUNDA 50 YIL KAFASI RAHAT

Dün Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın online katılımlarıyla Düzbağ içme suyu hattı ve Doğanpınar Barajı’nın açılışı gerçekleşti. Özellikle ülkemizin birçok bölgesinde kuraklığın yaşandığı şu dönemde 50 yıl gibi uzun bir zamanda şehrimizin içme ve sulama alanında su ihtiyacına deva olacak bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Dileriz başta kentimizin ve ülkemizin tüm barajları yağmur sularıyla dolar.Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Fatma Şahin’e de özel olarak teşekkür ediyor, su fiyatları konusunda bir değerlendirme bekliyoruz.

YENİ YOL TAMAMLANANA KADAR GAZİANTEP-NİZİP OTOBANI ÜCRETSİZ OLSUN

Tabir-i caizse ölüm yolu olarak anılan D-400 Gaziantep – Şanlıurfa otoyolu ölüm saçmaya devam ediyor. Evet Gaziantep-Nizip arası yol çalışmalarının bir an önce bitmesini biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Fakat tamamlanana dek otobanda Gaziantep çıkışlı Nizip varışlı araçlardan otoban ücreti alınmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Böyle bir durumda hem D-400 karayolunun yükü azalacak hem de kaza oranları dolaylı olarak can ve mal kayıpları da en aza indirgenecektir.


Haftaya görüşmek üzere, hoşçakalın.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin