Bülent Öner

Bülent Öner

Gücün gariban pazarcıya mı yetti Tahmazoğlu!

Sebze ve meyvede yaşanan aşırı artış karşısında günlerdir hepimiz mağduruz. Ev ekonomisini düşünen her birey adım gibi eminim son 1 aydır meyve ve sebzeyi bırakın kilo kilo almayı tane tane almaya başlamıştır. Gelelim yaşanan bu önemli sorunda yetkililerin bu sorunun giderilmesi maksadıyla atacağı adımlar. Bugünlerde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ile diğer ilgili kurumlar Yaş Sebze ve Meyve Halinde büyük denetimlere imza atıyorlar. Bu çalışmalar devam ederken ülke gündemine giren bir konu ise Gaziantep’te yaşandı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gittiği bir Pazar yerinde pazarcı esnafının faturasını kontrol ediyor. Faturada domatesin kilo tutarı 70 kuruş ama tezgahta satış kilosu 5 lira. Bir belediye başkanı refleksiyle durumun neden böyle olduğunu soruyor ve pazarcı esnafından fiyatı düşürmesini aksi takdirde tahsisisin iptal edileceğini söylüyor. Şimdi sayın belediye başkanı o faturayı hazırlayan kabzımal kim diye sormuyor. Domatesi Türkiye’nin her yerinde hemen hemen aynı fiyattan satılıyor. Peki böyle bir durumda gariban bir pazarcıya fırça atmak ne kadar doğru?
Bakın bir okuyucudan bu konuya ilişkin olarak bana sosyal medya üzerinde şu yorum geldi. Mehmet Erhan Şahin isimli vatandaşımız yorumunda, “Demekki neymiş 15 yıldır denetleme yapılmıyor muymuş ki Gazetecilerle beraber gittiği bir pazarda gariban ekmeğini çıkaran bir pazarcı yem tam aksine bu işin başında olan bir belediye başkanı ŞOV yaparak Türkiye gündemine oturarak Yerel seçimler öncesi güzel ciddi bir reklam oldu. İnsanlar para harcayarak reklam yaparken tam tersini bedava Tribüne oynayan bir zat çıktı ve dediki 70 kuruşa almışsın 5 TL'ye satıyorsun. YA Fiyatını düşür YA'da ekmeğini kapat !Sevgili arkadaşlar FIRSATÇILARA meydan vermeyelim ama bu ŞOV'u gariban bir esnafın üzerinden de yapmayalım.Bu işin başlarını sorgulayalım. Halciler mi! Pazarcılarmı ! Marketçilermi ! Yoksa bu işi ortak karşılıklı Yönetenler mi. O zaman bende derim ki bu işte 15 yıldır bir götüren var Önce bu götürenleri yiğit belediye başkanı veya yetkililer ön plana çıkarsın bende destek olayım.Yoksa Ekonominin sıkıntılarını domatesle kapatmaya çalışan Seçim öncesi 3-5 gariban üzerinden reklam yaparak şov yapanları kınıyorum.Halk aptal değil EKMEK 1 TL .Size zahmet aynı belediye başkanı ekmek içinde bir hamle yapsında İZLEYELİM. Kalın Sağlıcakla” şeklinde söylemlerde bulunmuş.
Sağlıcakla kalın…

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin