Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

CUMHURİYETÇİLER VE CUMHURİYETÇİKLER!!

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. Yılını nihayet hak ettiği gibi tüm yurtta büyük bir coşkuyla,heyecanla kutladık. İnşallah bundan sonra da bu büyük ruhu kaybetmeden nice güzel Cumhuriyet bayramı kutlamalarımız olur.

Sizlerinde dikkatlerini çekti mi bilmiyorum ama geçen senelere kadar cumhuriyeti kutlamak bir yana adını dahi ağızlarına almaya imtina edenler, her ne olduysa bu yıl  Cumhuriyet bayramını kutlama tenezzülünde bulundular. Sosyal medyada ekran resimlerini bayraklarla süsleyenler,29 Ekim mesajlarını  okumadan kopyala yapıştır  dahi olsa paylaşanlar, hatta daha da ileriye gidip yok saymaya çalıştıkları Atatürk’ü dahi ananlar.Bizi yine şaşırtmaya devam ettiler.Düne kadar Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar,kutlamalara karşı olanlar,bayrağa dahi saygıda kusur edenler, bu yıl ne değişti de biranda  Cumhuriyet sevici oluverdiler, anlamak mümkün değil.

Çok değil,seneye yine değişeceklerini de çok iyi biliyoruz.Milli bayramlarımızı bizler için kutlamaları çokta önemli değil zaten gerçek fikirlerini biliyoruz da bugün ki rahat ve özgür ortamlarını onlara sağlayan en güzel yönetim biçimi olan Cumhuriyetimize ve onun kazanılmasında yüreğini ortaya koymuş Atatürk ve silah arkadaşlarına ,yaşadıkları topluma saygıları olsun,minnetleri olsun  oda yeterli.

“Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” atasözümüzü bu yanar dönerlere de bizim Cumhuriyet Bayramı hediyemiz olsun.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Dünyada dahi yüzyılın gelmiş geçmiş  en değerli insanlarının arasında gösterilen,yazmış olduğu Nutuk adlı eseri pek çok ülkede ders kitabı olarak okutulan,dünyanın her yerinde büstü dikilen bizler içinde sınırsız ve saygı abidesi olan Atatürk,yine bazılarını rahatsız etmiş olacak ki soy ismi ile anmaktan özellikle kaçınıyorlar.Oysa Atatürk soy ismi bu büyük lidere TBMM tarafından hediye olarak verilmiş ve tüm dünyada da memnuniyetle karşılanmıştır.Rahatsız duyanlar kusura bakmasınlar,bu güzel ülkeyi düşmanlardan temizleyip halkına armağan eden,kısa ömrünü cephelerde savaşlarda tüketip milli mücadele için feda eden büyük insanın adı Mustafa Kemal ATATÜRK’ tür..

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin