Bülent Öner

Bülent Öner

Çöp kamyonu bahane olamaz!

Hafta sonu Cumartesi günü Gaziantep’te 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden İYİ Parti Lideri Meral Akşener, meydanın neredeyse 4’te birinin dolu olduğunu görünce kısa süreli şok yaşasa da coşku karşısında toparlandı. Partisinin vaatlerini sıralayan Akşener, mitingin ardından Osmaniye’ye doğru yola çıkarken meydanın girişindeki güvenlik için durdurulan çöp kamyonu karşısında tepki gösterdi! Sayın Akşener 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek olan miting öncesi ve sonraları için çevre güvenliğinin nasıl alındığı konusunda, sanırım partili yöneticileri tarafından daha önce bilgilendirilmemiş. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki kalabalığın az olmasından kaynaklı sinirlerine hakim olamayan Meral Akşener, yolu kapatan çöp kamyonu sürücüsüne tepki gösterdi! Yaşanan bu olay ülke genelinde farklı algılandı ve “Akşener’in yolu çöp kamyonuyla kapatıldı” şeklinde yorumlandı. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaşanan olayın farklı şekilde algılanması ve bu yönde algı yaratılmaya çalışıldığını fark edince “mecburi” açıklamalarda bulunmak zorunda kaldılar. Her ne kadar Meral Akşener durumdan bihaber olsa da, bu kentte yaşayan herkes 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kim olursa olsun miting yapacaksa bu tür önlemler alındığını biliyor.

İSTENİRSE HER ŞEYE BİR BAHENE BULUNUR!

Bu ülkede en kolay şeydir bahane üretmek. Şimdi ben burada biri haklı diğeri haksız demek istemiyorum ama boş meydanın şokunu yaşadıktan sonra sinirini kamyon şoföründen çıkartan bir parti liderini anlamakta güçlük yaşarım. İYİ Parti Lideri Akşener, “güvenlik önlemleri çöp kamyonlarıyla alınmamalı” dese anlaşılması daha kolay olacak. Ama, “yolumu çöp kamyonlarıyla kapattılar” deyince, o zaman lütfen ne yapıyorsunuz diye sormak zorunda kalıyorum. Şimdi miting alanında önlem alınmadı diye düşünelim, polisin zırhlı araçları meydan çevresi için yeterli olmadı. Ne yapacağız bu defa miting çevresinde güvenlik önlemleri yetersiz kaldı diye eleştireceğiz ve bu yönde algı oluşturacağız. Doğruya doğru. Ben de güvenlik için belediyelerin çöp kamyonlarının kullanılmasına karşıyım ama zırhlı araçlarda yetersizlik varsa ne yapacağız? İşin özü şu bu. Olayın bu kadar büyütülmesi ve siyasi malzeme yapılması karşısında inanın şaşırdım. 20 yıl önce Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri ele geçirdikleri hırsızlık 2 oto teybi basın mensuplarını çağırarak kamuoyuna duyururlardı. Şimdi bunlar aklıma geldikçe gülüyorum ve hafta sonu yaşanan “çöp kamyonu” polemiği geliyor. Sanırım bu olayı da Allah ömür verirse önümüzde ki 20 yıl unutamayacağım!..

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin