Bülent Öner

Bülent Öner

Bir duruşun adıdır 15 Temmuz

Türkiye’de kurum ve kuruluşlarda F tipi yapılanmadan dolayı yıllarca rahatsızlığı dile getiren bir yurttaş olarak 15 Temmuz gecesi hain terör örgütü tarafından ortaya konan darbe girişimi karşısında duruş sergileyen 81 milyonu yürekten tebrik etmek gerekir. Türkiye'ye, 15 Temmuz gecesi Türk milletin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki kendilerine Yurtta Sulh Konseyi denen FETÖ mensubu, asker görünümlü teröristler tarafından darbe girişiminde bulunuyor. 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997, 27 Nisan 2007 olduğu gibi bir darbe girişimi olmaktaydı. Bu sefer darbeyi yapan asker görünümlü teröristlerdi. Millet şoku atlatamamıştı ki darbeci teröristler TRT'den korsan bildiri okuma cüretini gösteriyor. O andan itibaren sokağa çıkma yasağı haberleri geliyordu. İşte millet bir ismi aradı o ismin ağzında çıkacak sözlere ihtiyacı vardı. O isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı. O isim cep telefon üzerinde canlı yayına bağlanmış; Milletimizi meydanlara davet etmesiyle yüreklere su serpilmişti. Bu sözler sözde darbe girişimini seyrini değişmiştir. Millet Cumhurbaşkanımızın sözleri ile meydanlara çıkmıştır. Darbe teşebbüs yapanlara karşı millet dik duruş sergilemiştir.

BU MİLLET BALANS AYARINI İYİ VERİR!..

Tankların, paletlerinin önüne yatarak, kurşunlara göğüs gelerek millete, ülkeye balans ayarı vermeye çalışanlara millet  balans ayarı vermiş, Türk Milleti Çanakkale'de,  Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yeni bir destan yazmış, bu destan da 240 şehit verilmiş ve  bin 535 vatan evladı gazi olmuştur.  Evet; 15 Temmuz gecesi için; "bir milletin destanı" dedik. Bu destanı yazan tüm Türkiye'ydi. Ama bu destanı yazan bazı kahramanlar vardı. Darbeci generali anlından vuran Niğdeli Astsubay Ömer Halis Kandemir bir kahraman, darbe girişimine Boğaziçi köprüsünde kahramanca yürüyen Erol Olçak abi ve evladı Abdullah Olçak, Prof. Dr. İlhan Varank, Ömer Cankatar, Yunus Emre Ezer, İbrahim Yılmaz ve Erkan Pala ve daha ismini yazamadığımız bu destanı yazan 240 şehit kahramanımız vardı. Bu destanı yazan diğer kahramanlar ise kamyonuyla darbeye karşı duran Şerife Boz ve Semra Tutar.

HALKIN GÜCÜ TANKIN GÜCÜNÜ YENMİŞTİR

Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne yatan Metin Doğan, polislerin el koyduğu ZPT'leri güvenli alanlara çeken Mustafa Özbey, Cumhurbaşkanımızı İstanbul'a gelişi sırasında helikopterde yer olmadığı için eşini ve çocuklarını Marmaris'te bırakan Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Dr. Hasan Doğan,15 Temmuz gecesi vatanı, milleti adına sokağa çıkan darbeye direnen herkes ayrı ayrı bir kahraman. Evet 15 Temmuz Gecesi büyük Türk milleti bir destan yazdı. 15 Temmuz gecesi bu büyük millet, tüm dünyaya şu mesajı verdi. 15 Temmuz gecesi millete balans ayarı vermeye çalışanlara karşı Millet tarafından balans ayarı verilmiştir. İşte 15 Temmuz gecesi saydığım bu nedenlerden dolayı “Bir Milletin Destanıdır”

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin