Asiye Özışık

Asiye Özışık

BİR DOĞUŞUN ADIDIR TEMMUZ

Vatan  toprak parçasından ibaret değildir.
Ecdat mirası, yadigarı, diyarıdır. Atalarımızın Şehitlerimizin emanetidir Vatan..

Uğruna kanımızla canımızla suladığımız, can verir, canlar aldığımız  topraktır Vatan.
15 Temmuz’da bizler mukaddesatımız Vatanımız uğruna gözümüzü kırpmadan şehadete yürüdük. Tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda fakirlik ve imkânsızlık içinde benzersiz bir varoluş mücadelesi veren ecdadımız gibi  direndik,  şehit olduk, gazi olduk, fakat hiçbir zaman geri çekilmedik.

Vatan sevgisi imandandır. İman dolu göğüslerimizi nice hayâsız akınlara siper ettik. Allah’ın inayeti ve yardımıyla, cesaretimizle, fedakârlığımızla büyük zaferler kazandık.

Vatan ve milletin toprağına, namusuna göz dikenlere  düşmana karşı savaşmak mukaddes bir vazifedir.
Rabbimiz (c.c.)şöyle buyuruyor:

 “Onlara, ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz!’ derler.
Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.’’(Bakara/11)

15 Temmuz gecesi maruz kaldığımız işgal girişimi din kisvesine bürünmüş. Müslüman gibi görünen ama batıla hizmet eden fetö terör örgütü, dini hassasiyetimizi, peygamber sevgimizi, zekât ve sadakamızı, kurbanlarımızı hâsılı tüm dini değer ve kavramlarımızı duygularımızı  istismar ederek örgütlenmiş ve menfaatleri uğruna Vatanımızın, Milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine göz diktiler.

Hangi Müslüman kendi din kardeşine kıyar, Dinimiz kardeşliği emrederken, bunlar cana kıydılar bu vatanın evlatlarının kanına girdiler, katilleri oldular.

Varmı dinde islamda böyle bişey?

 Din adı altında, Allah ve Rasulü’nü anarak kirli emelleri uğruna dinimizi istismar edenlerin sonu daima hüsrandır. Bu hüsran onları dünyada zillet, ahirette ise azap olarak yakalayacaktır.
Rabbimiz (c.c.) şöyle buyuruyor:
 “Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur.
Her kim de bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.” (Maide/32)

Bu hainler, acımadan 15 Temmuz gecesi evlatlarımızı şehit ettiler, çocuklarını yetim, öksüz bıraktılar.
15 Temmuz gecesi,  genci ve yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle milletimiz devletiyle el ele vererek gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışma ruhudur 15 Temmuz.!

Ülkesini vatanını seven kardeşlerimiz, vatan elden gidecek şuuruyla savunmak için dilinde tekbir, kulağında salâ sesleri, kalbinde şehadet arzusuyla meydanlara akın etti.
O gece aziz milletimiz, İstiklal Marşımızın “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım, Kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım” dizelerinde ifade edilen o muazzam ruhu bütün dünyaya bir kez daha gösterdi.
Bilhassa gençlerimizin “bismillah” diyerek abdestlerini alması, “şehadet getirerek” evlerinden ayrılması, “Allahu Ekber” nidalarıyla yollara düşmesi, milletimizin istikbali geleceği için umut çiçekleri oldular.

Yâ Rabbi .! Vatanımıza, Milletimize  Birliğimize, dirliğimize, Kardeşliğimize, muhabbetimize gölge düşüren nifaktan, tefrikadan ve şiddetin her türlüsünden bizleri koru Allah’ım

Dinimizin, devletimizin, milletimizin ve Âlem-i İslam’ın bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici beladan bizleri muhafaza eyle.
 Fitne ve fesatlık ateşiyle bizi yakmak isteyenlere, izzetimize, şerefimize ve kardeşliğimize göz dikenlere fırsat verme.
Bu aziz vatanın bekası uğruna can veren şehitlerimize rahmet, gazilerimize Şâfî isminle şifalar ve hayırlı ömürler nasip eyle.

Selam ve Dua ile Kalın

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin