Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

BEYKENT ÜVEY EVLAT MI?

Nüfusu elli binlere yaklaşan ve bitme aşamasında olan konutlardan sonra daha artacak olan Beykent’in sorunları yenilerinin de eklenmesi ile gün geçtikçe artmaya başlıyor.

En allı pullu vaatlerle reklamları yapılan Beykent’te sorunlar çözülmek yerine artan nüfusu ile birlikte  yenilerini  doğuruyor.

Sakın öyle hasta olayın falan demeyin.Özellikle de gece saatlerinde.Yoğun nüfuslu ve şehre oldukça uzak olan bölgede sadece bir sağlık olacağı var.Tam teşekküllü hastane ise ki oda özel hastane, en yakın olanı 10 km uzaklıkta.Para yoksa oda yok.

Yangın çıkma ihtimalini düşünmek bile istemiyoruz ki o bölgede itfaiye birimi yok ne yazık ki.En yakın bölgedeki de gelene kadar yanan yanar kalan sağlar bizimdir.

Bölgede geniş kapsamlı alışveriş merkezleri yok.Mevcut olanlar ise yetersiz ve de pahalı.TOKİ’ini ticari alan yasadığından dolayı da kiralama sıkıntısı olduğundan esnaf kendine uygun alan bulamıyor.Akşam saatlerinde fırındaki kuyrukları gelip görseniz daha iyi anlarsınız.

Çocuklar ve gençler için sosyal tesislerde yok. Merkezden çok uzak olmasından kaynaklanan eksilikte.
Bir kaç çocuk parkının dışında ihtiyaca cevap verecek tesisler sosyal açısından da geliştirilmesi gereken Beykentte  önem arz ediyor.

Ve…güvenlik.Bu hafta içinde madde bağımlısı bir genç güpe gündüz arabaya bindirilip kaçırılıyor ve dövülerek yola atılıyor.Çocuklarımızı gönül rahatlığı ile sokağa bırakamıyoruz.Acil olarak bölgeye karakol yapılması gerekiyor.

Yolu var. Yok dersek yalan olur.Ama  Beykentte gelip gördünüz mü bilmem ama meşhur yokuşumuz kışın buzlanmalarda araçların çıkışını engelliyor,otobüslerin kaymasına neden oluyor. Yazı bile bir başka alem.Alternatif yol güzergahları oluşturulmadan da bu sorun asla çözülemez.

Baz istasyonlarını biz söylemekten yorulduk bıktık artık.Zaman zaman geçiciler kurularak geçiştirilmeye çalışılsa da halen çoğu bölge de çekmeyen yerler var.

En güzeli en sona sakladım ki oda Basın Sitesi sakinlerinin isyan ettiği yüksek aidat miktarı.Bir yandan taksit ödeme derdiyle uğraşırken diğer yandan doğru dürüst faydalanmadıkları hizmet bedeli olarak gösterilen aidatlar site sakinlerini canından bezdirmiş durumda.Doğru dürüst bir şikayet merciinin dahi olamaması ve aidat uygulamasında ısrar edilmesi bakalım daha nereye kadar devam ettirilecek.

Beykent te  vaat edilen yaşam var ama huzur yok.

Köşemden  Beykent ten yükselen sesimize ses verenlerin hizmet kokan  yaptırımlarını tekrar sizlerle paylaşmak dileğiyle…
 

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin