YOKSULLUĞUN BAŞKENTİ "ŞAHİNBEY"

2 kap sıcak yemek alabilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren aş evleri önünde uzun kuyrukların oluştuğu Şahinbey ilçesinde yoksulluğun fotoğrafını Şahinbey Belediyesi çekti.
YOKSULLUĞUN BAŞKENTİ "ŞAHİNBEY"

Pandemi öncesinde ve sürecinde Şahinbey Belediyesi tarafından yoksul vatandaşlar başta olmak üzere iflasın eşiğine gelen esnafa milyonlarca liralık ayni ve nakti yardım gerçekleşti. Ekonominin iyiye gittiğini dile getiren iktidar temsilcileri, Şahinbey ilçesinde Ak Partili belediye yönetimi tarafından artan yoksulluğun fotoğrafnı bu şekilde çekmiş oldu.

YOKSULA YARDIM ŞOV HALİNE GETİRİLMEMELİ!

Göreve ilk geldiği günden itibaren yoksul ailelere yardımı şov haline getiren Şahinbey Belediye başkanı, bu yöndeki tüm eleştirileri kulak ardı ederek aynı yolda yürümeye devam etti. Son olarak ilçe genelinde ki yoksulluk fotoğrafını ortaya koyan belediye başkanı yapılan yardımları bir lütuf gibi ortaya koydu.

YAPILAN YARDIMLARIN NASIL ŞOVA DÖNÜŞTÜĞÜNÜ
YORUMSUZ OLARAK YAYINLIYORUZ

Şahinbey Belediyesinden yapılan yardımlar ve karşılığı harcanan parayı şu şekilde kamuoyuyla paylaştı;
"Belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 461 milyon 545 bin ayni ve nakdi destek sağladı. Sosyal marketimizin aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 177 milyon 682 bin 726 TL’lik nakdi, 283 milyon 861 bin 918 TL’lik ayni yardım yapılırken, 3 bin 700 adet market kartı, yetim ailelerimize ise 4 milyon TL’lik nakdi yardımda bulunduk. Yine ihtiyaç sahibi ailelere 26 milyon 63 bin TL’lik 131 bin 632 adet gıda paketi, 2 milyon 478 bin 586 TL’lik dezenfektan dağıtımı yaptık. Bir Osmanlı geleneği olan zimem defteri uygulaması ile bakkala, fırına borcu olan 7 bin 20 ailemizin 708 bin 627 TL’lik borcunu ödedik. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize 163 milyon 826 bin 472 TL’lik tablet, ayakkabı, boyama seti ve kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Pandemi döneminde işyerleri kapanan esnafımıza Mart-Aralık 2020 yılı ve Ocak-Aralık 2021 tarihlerinde toplamda 30 milyon 580 bin 282 TL’lik nakdi destek sağladık. Bu süreçte kursları kapanan usta öğreticilerine, düğün salonu çalışanlarına, ramazan davulcularına ve iş yeri kapanan esnafın yanında çalışan işçilere 625 bin TL’lik nakdi yardımda bulunduk. Vatandaşımızın acısı acımızdır diyerek eşlerini Covid-19 salgınından dolayı kaybeden vatandaşlarımıza ve SYDV tarafından belirlenen 57 bin 517 ailemize 69 milyon TL’lik nakdi destekte bulunduk. Vatandaşlarımızın sağlığı için çalışan filasyon ekiplerine 948 bin TL’lik araç desteği ve bu süreçte gece gündüz demeden omuz omuza çalıştığımız mesai arkadaşlarımıza 14 milyon 377 bin TL’lik nakdi destekte bulunduk. Bu süreç boyunca vatandaşlarımıza toplamda 461 milyon 545 bin TL’lik destek sağladık. Vatandaşlarımıza helalı hoş olsun."

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
14.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin