YILDIRIM: Ekonomi için önemli bir fırsat

YILDIRIM: Ekonomi için önemli bir fırsat

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım, sonuçların tüm ülke için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak ekonomi için önümüzdeki sürecin önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

“Ülkemizde önümüzdeki 4,5 yıl seçim gündemi olmayacak. Bu süreç ekonomiye odaklanmak adına önemli bir fırsat” diyen Yıldırım şu değerlendirmelerde bulundu:
“Türk milleti sandığa gidip oyunu kullanarak, seçime yüksek katılım göstererek demokrasiye ve demokratik haklarına sahip çıkmış, tüm dünyaya da demokrasinin ülkemizdeki işlerliğini göstermiştir. Bazı münferit olaylar dışında huzur içinde geçen seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Uzun dönemdir gündemimizde hep seçimler vardı. Bu gündem, hem ekonomiyi hem de toplumu yordu. Biraz dinginliğe ihtiyacımız var. Seçimsiz geçecek dönem ekonomik toparlanma için bir fırsat olacaktır.  İş dünyası olarak bu fırsatı doğru değerlendirebilmek için çalışacağız.

Seçimsiz geçecek 4,5 yıllık süreçte Türkiye'nin ilk gündem maddesi ekonomi olmalı. Ekonomiye odaklanarak hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Türk iş dünyası olarak el birliği ile daha çok üretmek, daha çok yatırım yapmak, istihdam yaratmak için çalışacağız.

Demokratik haklarına sahip çıkan herkese teşekkür ediyor, seçilenlere başarılar diliyor, yerel seçimlerin hepimiz için güzel günler getirmesini temenni ediyorum.”
 

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin