“YASAL DÜZENLEMELER TÜM OSB’LER İÇİN YAPILMALI”

“YASAL DÜZENLEMELER TÜM OSB’LER İÇİN YAPILMALI”

Nizip Çayı’nda yaşanan kirliliğin önlenmesine yönelik Ankara’da önemli bir toplantıya imza atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda çayla ilgili olarak kararlar alındı. Gerçekleştirilen toplantıya Adalet bakanı Abdulhamit Gül, başta olmak üzere Gaziantep Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri katıldı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde daha ileri Arıtma Tesisinin yapılması halinde Nizip Çayının eski haline döneceği kaydedilen toplantının ardından OSB Başkanı Cengiz Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, “Devletimizin alacağı tüm kararlara saygı duyar ve gereğini yaparız. Ama alınacak kararlar ve yasal düzenlemeler ülke genelinde ki tüm OSB alanlarını kapsamalı. Aksi halde Gaziantep OSB diğer OSB alanlarıyla rekabet edecek hali kalmaz” dedi.

“REKABET GÜCÜMÜZ KIRILMAMALI”

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde daha ileri arıtma tesisinin yapılmasına yönelik düzenlenen toplantının ardından önemli açıklamalar OSB Başkanı Cengiz Şimşek’ten geldi. Şimşek, toplantının ardından Hakimiyet Gazetesine yaptığı açıklamada, alınacak kararlar doğrultusunda hareket edeceklerini fakat bu kararların ülke genelinde ki tüm OSB’leri kapsaması gerektiğini anlattı. Şimşek açıklamasında şu şekilde sürdürdü;

“Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi dünyaya örnek olmuş bir katma değerimiz. Nizip Çayında yaşanan kirliliğin önlenmesine yönelik toplantıya bende katıldım. Toplantının ardından konuya ilişkin olarak alınacak tüm yasal kararların Türkiye genelinde ki OSB’ler için geçerli olmasını istiyoruz. Sadece Gaziantep Organize Sanayi Bölgesine yönelik alınacak kararlar bizim diğer OSB alanlarıyla rekabet gücümüzü kırar. Rekabet gücümüzün kırılmasını istemiyoruz.”

MEHMET SARI; “NİZİP ÇAYIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI”

Ankara’da düzenlenen toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Nizip Çayının temizlenmesi konusunda kurumlara talimat verdiğini anlattı. Mehmet Sarı açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, Valimiz Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Milletvekillerimiz; Abdullah Nejat Koçer, Ahmet Üzer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Latif Karadağ, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ve Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum‘u ziyaret ettik. Sayın Bakanımız Nizip Çayının iyileştirilmesi, OSB’nin daha ileri arıtmaya geçmesi ve Nizip’e arıtma tesisinin yapılması konularında ilgili kurumlara talimat verdi.”

GÜNDEM
Bülent Öner
19.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin