Yasağı takmıyorlar!

Yasağı takmıyorlar!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde UKOME kararıyla son 3 haftadır Suburcu Caddesi özel araçlara 12-18 saatleri arasında kapatıldı. Doğru olarak yorumlanan bu yasağa rağmen sürücüler Suburcu Caddesini kullanmak istiyor. İşte bu nedenle trafik ekipleri yasak kapsamında cadde girişinde önlem almak zorunda kaldılar.

Özellikle hafta sonları yoğun trafiğiyle Gazianteplileri bunaltan Suburcu Caddesi ve devamında Karagöz Caddesinde Cumartesi günleri yeni bir uygulamaya başlanılıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla Cumartesinden itibaren Suburcu Caddesine özel araç girişini yasakladı. Yasak toplu ulaşım araçlarını kapsamayacak.

TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı, Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı bir karar ile Suburcu Caddesi'ni Cumartesi günleri trafik akışına kapatacak. UKOME'nin bu kararı 17 Ağustos Cumartesi gününden itibaren her Cumartesi günü saat 12.00-18.00 arasında uygulanacağı belirtildi.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA AÇIK OLACAK

Kültür Yolu, Gaziantep Kalesi, Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı gibi çok sayıda gezi ve alış veriş alanına sahip olan bölgede özellikle hafta sonları trafikte kaos yaşanıyordu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından başlatılacak olan uygulama sayesinde Suburcu ve Karagöz Caddelerinde sadece toplu ulaşım araçları ve tur araçları seyir edebilecek. Uygulama sayesinde bölgede hafta sonları trafiğin rahatlaması bekleniliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
25.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin