"Yardıma değil bağımsız bir hayata ihtiyacımız var"

Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Altı Nokta Görme Engelliler Derneğini ziyaret ederek görme engelli vatandaşların sorunlarını dinledi.
"Yardıma değil bağımsız bir  hayata ihtiyacımız var"

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİLER

Düzenlenen ziyaretin ardından "Görme engelli kardeşlerimizin;“Bizim yardıma değil, bağımsız bir hayat sürmeye ihtiyacımız var. Bizimle ilgili alınan kararlar lütuf değil,hak temelli olmalı !” sözlerine hep beraber kulak verelim" şeklinde açıklama yapan Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya sözlerini şu şekilde sürdürdü;
"Görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kulak verdik. Gaziantep'te yıllardır zemin katta bir dernek binasında çalışmalarını sürdüren Altı Nokta Görme Engelliler Derneğinin daha güzel bir ortamda çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Gaziantep'te yaşayan görme engelli vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam sürdürmeleri için yaşam alanlarında özellikle kent genelinde üst yapı çalışmalarının daha düzenli olması gerekiyor."
Düzenlenen ziyaretin ardından Altı Nokta Görme Engelliler Derneği üyeleri ile birlikte Deva Parti Gaziantep il yönetimi hatıra fotoğrafı çektirdiler.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
16.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin