Yankesicilere dikkat!..

Yankesicilere dikkat!..

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri toplu ulaşım araçlarında olası yankesicilik olaylarının önüne geçilebilmesi ve olası olaylara karşı vatandaşların uyanık olmasını istediler.

Yankesiciliğe karşı polisiye tedbirler sayesinde önemli mesafelerin katledildiği belirtildi. Polisin özel halk otobüsleri ile belediye otobüslerinde sivil kıyafetle aldıkları önlemler sayesinde, yankesicilerin iş yapamaz duruma geldiği ifade ediliyor. Belediye ve özel halk otobüslerinde, otogar, tren garı, havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında yankesicilere karşı dikkatli olunması gerektiği dile getirildi. Özellikle toplu taşıma araçlarında durumu şüpheli kişilere karşın, ceplerin ve çantaların sık sık kontrol edilmesinin istenildiği hırsızlık yöntemlerine karşı uyarılarda bulunuldu.

Yapılan uyarılarda “Para bozdurmak için başvuran ve genellikle turist rolü yapan kişilerin kasanızdan veya tezgah üzerine çıkarttığınız paraların içerisinden karıştırmak suretiyle dalgınlığınızdan istifade ederek bir miktar parayı tırnakçılık olayı ile çalabilir. Cami şadırvanlarında abdest alınırken askıya asılan elbiselerin ceplerinden para çalma olayına muslukçuluk denir. Özellikle kalabalık alanlarda bu kişilere karşı dikkatli olunmak gerekir denildi.

AYSU YIKMIŞ

**


GÜNDEM
Haber Merkezi
3.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin