VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR…

Gaziantep polisi uyuşturucuya yönelik olarak operasyonlarını etkin bir şekilde sürdürüyor.
VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR…

Uyuşturucuyla mücadelede etkin şekilde mücadele sürdüren yetkili kurumlar özellikle gençlerin sosyal faaliyetlerinde gittikleri yerlere dikkat etmeleri konusunda uyarıyorlar. Bazı kafeteryaların amacı dışında kullanıldığına dikkat çeken yetkililer, kafeteryaların açılmasına yönelik yönetmeliklerin titiz bir şekilde uygulanması ve açılan kafeteryaların sıkı şekilde denetime tabi tutulması gerektiği görüşünde birleşiyorlar. Kentte kafeteryaların yoğun olarak bulunduğu Bey Mahallesi’nde yaşanan adli olayların artması ve kafeteryaların amacına uygun kullanılmadığı yönünde ki ihbarların bu denetimi kaçınılmaz kıldığı yönünde görüş belirtildi.

MADDE BAĞIMLILARINDAN BIKTILAR

Bey ve Eyüpoğlu Mahallelerinin eski yerleşim alanı olması nedeniyle yıkılan veya yıkılmış olan eski evlerde konaklayan madde bağımlılarından rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, güvenlik güçlerinin bu konuda gerekli tedbirleri almasını istediler. Diğer yandan yerel yönetimlerin harabe durumda bulunan evlerin yıkılması yönünde adım atmalarını talep eden vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren bu evlerde konaklayan madde bağımlılarının uzaklaştırılmış olacağını kaydettiler.

Eyüpoğlu Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallede bulunan boş tarihi Antep evlerinde kalan madde bağımlılarının kendilerini rahatsız ettiklerini dile getirmişti. Vatandaşlar açıklamalarında, “Mahallemizi resmen işgal eden madde bağımlılarından şikâyetçiyiz. Emniyet Müdürlüğü üzerine düşen görevleri yerine getirmesine rağmen madde bağımlılarından kurtulamıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yürüttüğü restorasyon çalışmalarından memnunuz. Fakat yeniden ortaya çıkartılan tarihi dokunun madde bağımlılarının neden olduğu olaylardan dolayı yıpranması bizleri üzüyor. Madde bağımlısı gençlerle kimler ilgileniyorsa ilgilensin ama bu soruna bir an önce sorun bulunsun” diye konuştular.

BEY MAHALLESİ SAKİNLERİDE DURUMDAN RAHATSIZLAR

Bey Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar ise, mahalle genelinde kendilerini özellikle akşam saatlerinde gösteren madde bağımlılarının rehabilitasyonlarının sağlanması için yetkilileri göreve davet ettiler. Bey Mahallesi eski Sinema Sokak’ta boş bulunan eski Antep evlerinde konaklayan madde bağımlılarının bu bölgeden uzaklaştırılması için kolluk kuvvetlerine seslenerek, “Büyükşehir Belediyesi’nin sadece mahallemizde değil bölge genelinde yürüttüğü restore çalışmalarından kısmen memnunuz. Mahallemizde eskiye oranla madde bağımlılarının sayısında azalma var. Fakat kalanlarda tarihi yapılara zarar veriyorlar. Eski Sinema Sokak’ta boş bulunan tarihi yapıların çoğunun kapısına kildi ben aldım. Madde bağımlısı gençler takılan bu kilitleri kırarak yeniden o evlere giriyor ve zarar veriyorlar. Bu çocukların eski sağlıklarına kavuşmaları için hep birlikte ne gerekiyorsa yapalım. Aksi takdir de yarın bu gençler karşımıza azılı birer suçlu olarak çıkabilirler” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
1.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin