“VATAN”DAŞA PROJE DEĞİL YARDIM VAADİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Vatan Mahallesi’nde düzenleyeceği halk toplantısı için vatandaşlara yardım vaadinde bulunulduğu iddia edildi. Toplantıya katılan vatandaşlar yardımın yapılmadığına şahit olunca olanlar oldu.
“VATAN”DAŞA PROJE DEĞİL YARDIM VAADİ!

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, 31 Mart 2019 Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Vatan Mahallesi’nde büyük bir coşku ve heyecanla karşılanmıştı. Şahin’i büyük heyecanla karşılayan vatandaşların önemli bölümünün toplantı alanına yardım vaadiyle getirildiği vaat edilen yardımın ise gerçekleştirilmediği öne sürüldü.

VATANDAŞLARIN YARDIM VAADİYLE TOPLANTI ALANINA ÇAĞRILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Vatan Mahallesi ve bölgesinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşların toplantı alanlarına yardım vaadiyle çağrıldığına ilişkin çekilen videolar ortalığı karıştırdı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden Fatma Şahin’in halk toplantısına ilişkin olarak, “Miting havasında geçen Vatan Mahallesi açık hava toplantısında başkan Şahin, büyük bir coşkuyla karşılandı” açıklaması yapıldı. Vatan Mahallesi’nde ki kalabalığın daha sonra yardım vaadiyle alana toplandığı ortaya çıktı. Bazı vatandaşlar toplantının yapılacağı alana yardım yapılacağı çağrısıyla gittiklerini ve yardımın yapılmadığı çekilen videolarda dile getirdiler.

FATMA ŞAHİN YARDIM VAADİYLE TOPLANAN VATANDAŞLARA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Yardım vaadiyle alanda toplanan kalabalığa seslenen Fatma Şahin, “Akşamın geç saatlerinde alanı dolduran kalabalık, 31 Mart’ın zafer işaretidir. 17 yıl önce cumhurbaşkanımızla çıktığımızda yolda ‘hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik, ‘önce insan’ dedik, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ dedik, ‘insanı yücelt ki devlet yücelsin’ dedik, ‘yaşlısıyla genciyle nerede doğarsa doğsun, kim olursa olsun, Kürt olsun Türk olsun, eşrefi mahlûkat olarak doğan her insan birinci sınıf vatandaş olacak’ dedik. Sevgili peygamberimizin Veda Hutbesi’nde, ‘Arap’ın Arap olmayana Arap olmayanında Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur’ diyor ve bizleri aydınlatıyor. Dolayısıyla Kürdün Türk’e, Türk’ün Kürde üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır, takva nedir? İnsan olmaktır” diye konuşmuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
13.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin