VATANDAŞ BUNLARIN UMURUNDA DEĞİL ÖZKEÇECİ VE EKİBİ İHALE PEŞİNDE!..

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin ardından İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uncuoğlu’nun adı da ihalelere karıştı.
VATANDAŞ BUNLARIN UMURUNDA DEĞİL  ÖZKEÇECİ VE EKİBİ İHALE PEŞİNDE!..

CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan, Uncuoğlu’nun ortak olduğu Arge Grup Bilişim şirketinin, Devlet Malzeme Ofisi Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nden son dört yılda yaklaşık 130 ihale aldığını, ihalelerin yaklaşık 10 milyon lirayı bulduğunu iddia etti. Kalkan, “Bu konuda yetkililerden açıklama bekliyoruz” dedi.

ÜLKE KAMUOYU BU OLAYI TARTIŞIYOR

Devlet Malzeme Ofisi Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nün 2015 - 2019 arasında açtığı yaklaşık 130 ihale aynı şirkete gitti. Hemen hemen tüm ihalelerin istisna usulü ile yapılması ve ihaleye giren tek şirketin Ali Uncuoğlu’nun ortak olduğu Arge Grup Bilişim şirketinin olması dikkat çekti. Bedelleri değişen ihaleler arasında yazıcı, tarayıcı, bilgisayar, toner, katalog alımı var. İhalelerin toplam tutarı yaklaşık 10 milyon lira. Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan, “Ali Uncuoğlu AK Parti Gaziantep İl Yöneticisi vasfının yanında hangi özelliğine göre bu 130 ihalenin hepsini kendisi almıştır? Neden açık ihale ya da pazarlık usulü ihale yapılıp rekabet ortamı sağlanmamıştır?” sorularını yönelterek, “Bazı günlerde de ihaleler çok ama çok yakın gün aralıkları ile verilmiş” şeklinde konuştu.

ÖZKEÇECİ’DEN SONRA UNCUOĞLU SAHNE ALDI

CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nun geçen aylarda yaptığı 15 milyon kömür torbası alımı ihalesini Gaziantep AK Parti İl Başkanı Özkeçeci’nin şirketinin aldığını anımsatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, geçen yıl çuval ihalesini kamuoyu gündemine taşıdığım zaman benim için ‘Kılıçdaroğlu’nun aynı devamı Gaziantep’te de var’ ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleriyle beni onurlandırmıştı. Ben de ihale konusunda AK Parti Gaziantep İl Yönetiminde sadece Eyüp Özkeçeci var zannediyordum. Meğer Eyüp Özkeçeci’nin devamı olarak da AK Parti Gaziantep İl Yöneticisi Ali Uncuoğlu varmış.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
20.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin