VALİ GÜL MAHALLELERDE VATANDAŞLARI UYARDI

Gaziantep Valisi Davut Gül, kent genelinde çok sayıda mahallede ve pazar yerinde incelemelerde bulunarak vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı.
VALİ GÜL MAHALLELERDE VATANDAŞLARI UYARDI

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronacvirüs tedbirleri kapsamında çok sayıda mahallede gezi düzenleyerek vatandaşlarla buluştu. Maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda vatandaşları uyaran Vali Davut Gül, “Kendi sağlığımızı koruyamadığımız müddetçe sevdiklerimizi de koruyamayız” diye konuştu. Vali Gül ayrıca semt pazarlarında da incelemelerde bulundu.

SEMT PAZARLARINDA DENETİMLERİ YERİNDE İNCELEDİ

Ölümcül virüs karşısında Gazianteplilere yönelik her defasında uyarılarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, saha çalışmalarını da aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Koronavirüse karşı denetimleri yerinde inceleyen Vali Gül, denetimler sırasında vatandaşlarla da sohbet ederek ölümcül virüse karşı dikkatli olunmasını istedi. Gaziantep Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Valimiz Onat Kutlar ve Özgürlük Mahallelerindeki semt pazarlarında incelemelerde bulunarak Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi. Kendi sağlığımızı koruyamadığımız müddetçe sevdiklerimizi de koruyamayız” denildi.

“EN BASİT KURALLARI HAYATA GEÇİRMEMİZ LAZIM”

Gaziantep Valisi Davut Gül, vatandaşlara seslendi. Koronavirüse karşı en basit önlemlere bile uyulması gerektiğinin altını çizen Gaziantep Valisi Davut Gül, “Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor! Yasaklama Önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor! Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz” dedi.

“ASKER UĞURLAMA VE TAZİYELER YASAK”

“Gaziantep’te Taziye ve Asker uğurlama törenleri kesinlikle yasaktır. Askere gidecek gençlere sadece birinci derece akrabaları terminalde eşlik edebilirler. Konvoy yapıp korna çalan araçlar kent güvenlik sisteminde tespit edilmektedir” şeklinde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, bu tür etkinlerin koronavirüste bulaşma riskini daha da artırdığına dikkat çekti.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
9.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin