VAKA SAYISINDAKİ ARTIŞ ÖNLEMLERİ ARTIRDI

Koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kısıtlamalar her geçen gün biraz daha yaşama geçiriliyor.
VAKA SAYISINDAKİ  ARTIŞ ÖNLEMLERİ ARTIRDI

Türkiye’de Mart 2020 yılında başlayan Covid-19 Salgınında vaka oranları her geçen gün artıyor. Ülke genelinde günlük vaka oranlarının 65 binin üzerine çıkmasıyla birlikte bazı illerde önlemler alınmaya başlandı. Gaziantep’te de vaka artışları yaşandığını ifade eden Gaziantep Valisi, vatandaşlara aşı uyarısında bulundu.

ÖNLEMLERE UYULMASI İSTENİLİYOR

Kentte vaka artışları sonrası alınan önlemler aşı uyarısı ile sınırlı kalmadı. Gaziantep Valiliği kararıyla kent genlinde toplu etkinlikler 7 gün süreyle yasaklandı. Valiliğin almış olduğu etkinlik yasağı kararı, önümüzdeki günlerde kısıtlamalara geri dönüleceğinin işareti olarak yorumlanırken, vaka artışlarının ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yükselmesinden endişe ediliyor.

ARTAN VAKA SAYISI KORKUTUYOR

Gaziantep vaka oranlarının 200 bin kişide 15,04’e gerilediği görüldü. Vakalardaki bu oran son günlerde etkisi iyiden iyiye artan Omicron Vakaları öncesi, kentin durumunu gözler önüne serdi. Vaka Haritasında, Omicron Varyantının neden olduğu vaka artışlarının etkisinin henüz hissedilmediği görüldü. Günlük vakaların 65 binin üzerine çıktığı her gün yüzlerce insanın hayatını kaybettiği Omicron Varyantında, Ocak ayı itibariyle vaka verilerinin haritaya yansıması bekleniyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
11.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin