Türk koronavirüs kurbanı oldu

Türk koronavirüs kurbanı oldu

Cumhuriyet Halk Partili Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Hasan Türk, koronavirüse yenik düştü. Tedavi gördüğü hastanede yoğun bakım ünitesinde bulunan Türk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLIYDI

Koronavirüs belirtileri üzerine PCR testi yaptıran ve sonucun pozitif çıkması üzerine Hasan Türk’ün tedavisine ilk etapta evinde başlandı ve 4 gün boyunca evinde devam edildi. Kronik akciğer rahatsızlığı da bulunan Türk, durumu ağırlaşınca Liv Hospital Hastanesi';ne kaldırılmıştı. Burada yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlanan Hasan Türk’ün durumunun ağırlaştığı ve doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

“SOKAĞA ÇIKMAYIN” UYARINDA BULUNMUŞTU

Hasan Türk, 23 Kasım sabahı, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımı ise Türkiye’nin virüsle mücadele için alması gereken tedbire yönelikti. Türk mesajında, “Covid 19’la mücadelenin yalnızca bireysel tedbirlerle olması mümkün değildir; çözüm tüm Türkiye’de 14 gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesidir” ifadelerine yer vermişti. 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
29.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin