Tüküren kaldırımlara çözüm bulundu

Tüküren kaldırımlara çözüm bulundu

İncilipınar Mahallesi Ali Fuat Cebesoy Bulvarı’nda bozuk durumda olan yaya kaldırımları Hakimiyet Gazetesinin haberi üzerine Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince tadilattan geçirildi. Sağanak yağışlarda kullanılamaz durumda olan kaldırımlar yenilendi.

MAHALLE MUHTARI YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

İncilipınar Mahallesi Muhtarı Mustafa İyidir, çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Kaldırımların uzun süredir kırık dökük olduğunu ve bu nedenle yağışlı havalarda vatandaşların büyük sorun yaşadığına dikkat çeken İyidir, “Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bu duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞLARIN KONUYA İLİŞKİN ŞİKAYETLERİ NEYDİ?

Trafiğin yoğun olduğu bir cadde de kaldırımların bozuk olmasının vatandaşların tepkisine yol açtığını ifade eden Gökhan İyidir adlı vatandaş yetkililere tepki göstermiş ve kaldırımların kısa sürede yapılmasını talep etmişti. İyidir, “Kırık dökük kaldırımlarda yürümekte zorlanan vatandaşlar kaldırımların yenilenmesini istiyor. Her gün binlerce yayanın kullandığı Ali Fuat Cebesoy Bulvarındaki kaldırımların durumu, vatandaşı canından bezdiriyor. Caddedeki kırık dökük kaldırımlar yayalara zor anlar yaşatıyor. Düzensiz olan kaldırımlarda düşerek yaralananlar oluyor. Yağışların artmasıyla birlikte kaldırım sorunu bir kez daha kendini gösterdi. Şehrin en işlek caddelerinden, en az kullanılan bölgelerine dek birçok yerde kaldırımlar ya bozuk, ya araları açık, ya da kırılmış durumda. Kaldırımların çamur deryasını andırdığı gözlenirken, vatandaşlar üzerlerinin kirlenmemesi için sekerek ilerleyebiliyor. Kaldırımların altına giren sular, bastıkça insanların üzerine sıçrıyor. İnsanlar da bu durumdan rahatsız ancak seslerini duyan yok” şeklinde görüş belirtmişti.

“BOZUK KALDIRIMLARI KISA SÜREDE YAPIN” DEMİŞTİ

Bozuk kaldırım şikayetlerinin arkası kesilmiyor şeklinde konuşan Ahmet Yöner’de, “İşte pes dedirtecek kaldırım eziyetine bir örnek. Bu bulvarda kaldırımlar aylardır vatandaşa büyük çile çektiriyor. Kırık dökük kaldırımlarda her gün düşme tehlikesi yaşamaktan bıktık. Artık yapın işinizi, bitirin bu eziyeti. Sağlam insanlar bile kaldırımlardan geçemez oldu. Bozuk olan kaldırımlar nedeniyle vatandaşlar kaldırımlarda yürümekte zorluk çekiyor. Vatandaşlar bozuk, kırılmış ve tahribata uğramış olan kaldırım taşlarının onarılmasını istiyor” diye konuşmuştu.

AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
3.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin