Toyota Plaza Muhittinoğlu hedefleri büyütüyor

Toyota Plaza Muhittinoğlu hedefleri büyütüyor

‘Hibrit Dönüşüm Çağı’ Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda tanıtıldı. Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Muhittinoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Muhittinoğlu ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim’in katılımı ile gerçekleştirilen ‘Hibrit Dönüşüm Çağı’ temalı toplantıda hibrit otomobiller ve hibrit otomobil teknolojileri anlatıldı.

“TOYOTA CORALLA VE C-HR HİBRİT SEKTÖRÜN GÖZDESİ OLDU”

Tüm dünyada “en geniş hibrit ürün gamı ve 13 milyonu aşan” hibrit otomobil satışıyla hibrit teknolojisinin tartışmasız lideri olan Toyota, tüm Türkiye’yi kapsayan “Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor” etkinliklerine Gaziantep ile devam etti. “Hibrit Dönüşüm Çağı” temasıyla düzenlenen etkinlikte, tüm dünyada dizellerle ilgili önlemlerin alınmaya başlamasının ardından hibrit otomobillerin sağladığı büyük avantajlara dikkat çekildi. Son olarak Türkiye’de üretilen Corolla Hybrid’in de katılımıyla Türkiye’de her binek modelinin bir hibrit versiyonunu sunan Toyota’nın hibrit modelleri arasında; C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve Prius bulunuyor. Toyota Coralla ve C-HR modellerinde hibrit otomobillerin gözdesi olduğunu söyleyen Abdullah Muhittinoğlu, “Markamız tüm Türkiye’yi kapsayan, Türkiye’de hibrit çağı başlıyor etkinliklerine Gaziantep ile devam ediyor. Otomotiv sektörü ülkemiz ekonomisi için lokomotif sektörlerden bir tanesidir. Özellikle iki hibrit modelimiz Toyota Coralla  ve Toyota C-HR  modellerinin Türkiye’de üretiliyor olması şehrimizin markamıza çok sıcak bakmasına yol açmıştır” açıklamalarında bulundu.

“TÜRKİYE HİBRİT MODELLERİ ÇOK SEVDİ”

Gaziantep’te satışı gerçekleştirilen Toyota hibrit otomobilleri hakkında bilgi veren Abdullah Muhittinoğlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“2018 yılında 530 adet Toyota otomobil sattık. Tüm dünyada olduğu gibi Corolla modelimiz sektörümüzün lokomotifi olmuştur. Şimdi hibrit modeli ile halkımız tarafından daha çok sevileceğini düşünüyoruz. Toyota’nın gerek teknoloji gerekse güvenlik ve donanım açısından ulaştığı seviyeye hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu gurur aslında Türkiye’nin gururudur. Corolla Hybrid, kendi kendini şarj eden 122 HP güç üreten 1.8 litrelik hibrit motora sahip. Corolla aynı zamanda 132 HP’lik 1.6 litrelik benzinli motorla da satışa sunuluyor. Hibrit versiyonda standart olarak; geliştirilmiş güvenlik sistemi Toyota Safety Sense, uyumlu cep telefonları için kablosuz şarj ünitesi, çift bölgeli otomatik klima ve otomatik olarak katlanılabilir yan aynalar ile elektronik park freni yer alıyor.”

HİBRİT TEKNOLOJİSİ HIZLA YÜKSELİYOR

Toyota kullanıcılarını hibrit modeller hakkında bilgilendirmek istediklerini söyleyerek hibrit teknolojilerinden bahseden Muhittinoğlu, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanısıra, batarya kiralama maliyetleri olmayan, şarj istasyonu ve benzeri alt yapı gereksinimi duymadan “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak görüyor. Biz de müşterilerimizi bu yönde bilgilendirip hibrit otomobillerin avantajlarını anlatıyoruz. Görüyoruz ki hibrit otomobili test edenler ve alanlar çok memnun oluyorlar ve bu araçlarından vazgeçmiyorlar. Toyota’nın en temel prensiplerinden birisi müşterilerimizin bizlere duyduğu güven memnuniyettir. Her şeyin temelinde güven olduğunu düşünerek müşterilerimize vereceğimiz hizmetlerin kalitesini arttırmak için durmadan çalışmaktayız. Bu kapsamda daima müşterilerimizin yanında yer aldık ve yer almaya da devam edeceğiz. Bu duruş bizim temel ilkemizdir ve asla taviz vermeyeceğiz.”

“ 2019 YILI HİBRİT OTOMOBİL SATIŞ HEDEFİMİZ 12 BİN”

Corolla’nın hibrit versiyonunun da Toyota C-HR Hybrid gibi Türkiye’de üretilmesinin gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim, “Uzun zamandır beklediğimiz Yeni Corolla şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuştu. Bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adedi geçen satışı ile en çok tercih edilen otomobil olan Corolla, ülkemizde de markamızın lokomotifi olmaya devam edecektir. Bir başka gurur kaynağımız ise Yeni Corolla’nın hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretiliyor olması. Bir ilk olan yerli üretim Yeni Corolla Hybrid’in de katkısıyla 2019 yılında, 12 bin adetlik hibrit otomobil satışı yapmayı hedefliyoruz. Mart ayı itibariyle toplam satışlardaki hibrit araç satış oranımızın yüzde 50’nin üzerine çıkması hedefimize ulaşacağımızın en büyük göstergesi”   

TOYOTA BAŞARISINI HİBRİT MODELLERİYLE TAÇLANDIRIYOR

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Yeni Corolla’nın Türkiye’de üretilmesinin lojistik başta olmak üzere çok önemli avantajlar sağladığını da kaydederek şunları söyledi; “Corolla Türk halkının çok sevdiği ve tercih ettiği bir otomobil. Türkiye’de bugüne kadar 430 bin adetten fazla satılan Corolla, 2018 yılında da toplam satışlarımızın yüzde 69’unu oluşturarak amiral gemimiz olmuştu. Yeni Corolla’nın hibrit versiyonu ile birlikte bu başarı daha da artacak ve markamızı en üste taşıyacaktır.

GÜNDEM
Bülent Öner
11.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin