Toplu ulaşımda koronavirüs tedbirleri

Toplu ulaşımda  koronavirüs tedbirleri

Gaziantep’te mavi renkli özel halk otobüslerinin tamamında yolcu güvenliği üst seviyeye çıkarıldı. Araçları bugünden itibaren 7/24 görüntülü şekilde takip altında tutulacak. Başta koronavirüs tedbirleri olmak üzere yankesicilik ve benzeri olaylar karşısında bundan sonra halk otobüslerine binen vatandaşlar daha güvende olacak. Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, önemli bir yatırımla birlikte tüm otobüslerin kamera sistemleriyle gözaltında tutulduğunu açıkladı.

“OTOBÜSLERİN TAMAMINDA GÜVENLİK KAMERALARI ETKİN OLACAK”

Kent genelinde 184 otobüsle toplu ulaşım hizmetlerinde Gazianteplilere hizmet verdiklerini anlatan Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, otobüslerin tamamında yeni bir alt yapı çalışmasıyla güvenlik kameralarının etkin hale getirildiğini anlattı. Kent genelinde taşıma hizmetinde yer alan tüm otobüslerin güzergahtan, güvenliğe kadar tüm hatlarıyla kayıt altında tutulacağını anlatan Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, “Gazianteplilere daha iyi hizmet edebilmek adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“GAZİANTEPLİLERE DAHA KALİTELİ ULAŞIM HİZMETİ VERECEĞİZ”

Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, “Bu sistemle birlikte araçlara özel kameralar daha önceden yerleştirilmişti. Kameralar hem güvenlik hem denetim amaçlı kullanılacak. Araçlardaki olumsuzluklar güvenlik amaçlı olarak izlenecek ve çözüm üretilecek. Ayrıca araçların takibi kontrol altına alınacak ve toplam 184 otobüsteki hareket, seyir ve doluluk oranı an ve an izlenebilir hale getirilecek. Böylelikle toplu ulaşımdaki en küçük olumsuzluğun tespiti, araçların duraklara belirli saatlerde varıp varmadığı da kontrol altına alınmış olacak. Araçların durakta yatmaları da, tam gaz gitmeleri de sona erecek” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
7.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin