TELEFON TUTKUSU ÇILGINLIĞA DÖNDÜ

Sadece iki küçük cadde üzerinde 74 tane ‘İletişim Merkezi’ var
TELEFON TUTKUSU ÇILGINLIĞA DÖNDÜ

Telefon kullanımı tutku olmaktan çıkıp çılgınlık haline döndü. Ülkemizde hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon olduğu gibi telefon ve aparatları ile ilgili iş yerleri de her geçen gün çoğalıyor. Şehrimizde sadece iki cadde üzerinde 74 adet telefoncu dükkanı var.

Ülkemizde ve tüm dünyada olduğu gibi akıllı telefon kullanımı çılgınlık haline dönünce telefon satışı yapan iş yerlerinin sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Şehrimizde ise bazı caddeler bu iş alanının merkezi haline gelmiş durumda.

İstasyon caddesinin, Maarif kavşağından Demokrasi meydanına uzanan kısmında 25 adet telefonu ilgilendiren iş yeri olduğu gibi Suburcu caddesinde ise pasajların içindekiler hariç Turistik Çarşıya kadar olan kısımda bu alanda 49 tane iş yeri bulunuyor. Şehrimizin bu iki caddesinin sadece bir kısmında toplamda 74 adet telefoncu dükkanı var.

Şehrimizin en kenar semtinden en işlek yerlerine kadar her noktasında göze çarpan telefoncu dükkanlarının sürekli artarak açılması ise dikkat çekiyor.

Özellikle telefon ile ilgili kılıf, kulaklık gibi aparatların ticaretinde büyük miktarlarda kar marjı konularak satışının yapılmasının bu tür dükkanların çoğalmasının en büyük nedeni olduğu belirtiliyor. Küçük bir sermaye ila böyle bir dükkanın açılıp işletilebilmesinin mümkün olması ise kısıtlı miktarda parası olanların bu işe yönelmesini sağlıyor.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin